ملت ایران: امیر قلعه نویی، سرمربی استقلال تهران در آستانه ی دیدار برگشت استقلال برابر الشباب امارات در لیگ قهرمانان آسیا، در شرایطی که صعود شاگردانش تا حد بسیاری حتمی شده است، در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی حاضر شد و با تاکید بر این که الشباب تیم قدرتمندی است، معتقد بود که بازیکنان نقش تعیین کننده ای در این بازی خواهند داشت. قلعه نوئی با تاکید بر فلسفه ی هجومی خود معتقد است هدف اول آن ها در این بازی گل نخوردن است. او در ادامه تاکید کرد که بعد از این بازی در مورد آینده اش تصمیم خواهد گفت:
دیدار برابر الشباب؛ شرایط برای صعود استقلال چطور است؟
فردا مقابل الشباب حرفه ای بازی می کنیم و قبلا اعلام کرده ایم که آنها با کمترین موقعیت گلزنی می کنند و همین بلا را سر ما هم آوردند. نیمه اصلی باقی مانده است و بازی سختی داریم و در این ۴-۵ روزه بیشتر کار تاکتیکی کردیم و تیم ما آمادگی لازم را دارد و یک سری هم به تیم ملی دعوت شده اند. اما فردا با غیرت برای استقلال بازی می کنند.
الشباب بازیکنان تعیین کننده ای دارد و در بازی رفت تا حدودی توانستیم کارهای تاکتیکی مان را پیاده کنیم و امیدوارم فردا به هدف مان برسیم. البته دست مان برای بازی فردا باز است.
الشباب؛ قدرت ایستادگی برابر شاگردان شما را دارد؟
حریف تیم خوبی است که پاختاکور را در ازبکستان شکست دادند و فینالیست یکی از جام های امارات هستند و یکی از تیم های خوب حاشیه خلیح فارس هستند.
گل؛ اگر بزنید کار برای الشباب تمام می شود؟
هر مربی شرایط خودش را دارد و فلسفه من بازی هجومی است و مردم بازی هجومی را دوست دارند و ما در لیگ آسیا هجومی بازی کردیم و با حمایت هواداران می خواهیم برنده شویم. هدف اول مان فردا گل نخوردن است و باید حواس مان به ساختار دفاعی مان باشد و در این دو روز خیلی به ساختار دفاعی تاکید داشتم و یقینا بازی هجومی ارایه می کنیم.
هواداران استقلال؛ حضور آن ها چه تاثیری خواهد داشت؟
همه جا می گوییم یار دوازدهم ولی آنها یار اصلی ما هستند و در بازی با گهر که بدون تماشاگر بود لذتی از فوتبال نبردیم. قدمت ۶۴ ساله استقلال به دلیل حضور مردم بوده است که راهش را ادامه داده است. تیم هایی بوده که پشتوانه مردمی نداشتند اما سازندگی می کردند که در نهایت کار آنها به چشم نیامد. امیدوارم که فردا شاهد حضور هواداران پرشور استقلال در ورزشگاه باشیم.
بودن یا نبودن قلعه نوئی؛ این مساله چالش ذهن هواداران استقلال است!
زمانی که به استقلال آمدم با عشق و علاقه آمدم و خدا را شکر می کنم که به اهدافمان رسیدیم و قراردادم هم دو ساله است و اجازه بدهید بعد از این بازی تصمیم می گیریم. استقلال کلی مدیرعامل و سرمربی به خود دیده پس بودن و نبودن قلعه نویی مهم نیست، بودن مردم مهم است و تیم خودش را پیدا می کند. جا دارد از وزیر ورزش تشکر کنم که راهنمایی خوبی انجام داد و اگر وزیر دوست داشت مسایل جلسه را رسانه ای کند و امیدوارم فردا از این بازی به سلامت عبور کنیم و بعد در این مورد تصمیم بگیریم.
حرف آخر…
از هواپیمایی تابان، رئیس مجموعه ورزشی آزادی، شفیعی زاده و دوستان دیگری که اگر اسم شان از قلم می افتد شرمنده ام، تشکر می کنم. بازهم از خیلی ها حلالیت می گیرم و از آنهایی که بازی نکردند حلالیت می طلبم. من هم با توجه به اینکه آخرین بازی است در آخر هر تورنمنت از بازیکنان حلالیت می گیرم. چون منافع باشگاه را در نظر می گیرم. چه آنهایی که من آنها را نخواسته ام و چه آنهایی که در تیم من هستند. شاید اشکالات زیادی داشته باشم اما وظیفه ام گرفتن حلالیت است.