علی افضل ابتدا دیدار حساس تیمش مقابل گیتی پسند در هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتسال اظهار کرد: ما کاری به بازی رودرروی رقبا با یکدیگر نداریم و این هفته باید خودمان با گیتی پسندی بازی کنیم که شانس اول قهرمانی است و روی کاغذ از ما مدعی‌تر محسوب می‌شود. امیدوارم بازی خوب و به دور از حاشیه‌ای برگزار کنیم. هیچ مشکلی با تیم‌های مقابل‌مان نداریم و گیتی پسند هم که از تیم‌های شهرم محسوب می شود و با آنها در گذشته کار کرده‌ام. امیدوارم در این بازی بازیکنانم کارهایی که می خواهیم را انجام دهند و این دیدار به خوبی و خوشی خاتمه یابد. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا زحمات مردم تبریز، هیات مدیره باشگاه و مدیرعامل ضایع نشود.

وی افزود: هدف‌مان از ابتدای فصل رسیدن به قهرمانی بود و تاکنون با هر تیمی که کار کرده‌ام تعهد قهرمانی داشته‌ام اما فعلا کار برای ما سخت شده و گیتی پسند شانس بیشتری برای قهرمانی دارد.

افضل در ادامه با بیان اینکه باید از پنج بازی پیش‌رو 15 امتیاز کامل را کسب کنیم، گفت: همه چیز دست خودمان است؛ همانطور که سال گذشته نیز تمام تلاش‌مان را کردیم اما اگر در ثانیه‌های آخر شانس با ما یار بود قهرمان می‌شدیم. همه می‌دانند مقام دومی با دوازدهمی در لیگ ایران هیچ تفاوتی نمی‌کند چرا که تنها تیم قهرمان است که به آسیا اعزام می شود. با این حال برای بازی فردا تنها مرتضی عزتی را به دلیل محرومیت در اختیار نداریم و درخشانی هم به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو بازی نخواهد کرد.

سرمربی مس سونگون همچنین درباره رابطه اش با مدیران گیتی پسند به ایسنا گفت: همانطور که با نجفی مدیرعامل پیشین مس رابطه خوبی دارم با مدیران گیتی پسند هم مشکلی ندارم . فوتسال نمی تواند بین دوستی ما تفرقه بی اندازد. شاید در جریان بازی موضوعاتی پیش بیاید و مثلا به خاطر هیجان، خوشحالی کنیم اما در بیرون از زمین باهم رفیقیم.

افضل در پایان درباره شکست تیمش مقابل حفاری اهواز، اظهار کرد: متاسفانه در روزی که می‌توانستیم پیروز باشیم به خاطر برخی حواشی نتیجه را واگذار کردیم. همیشه 10 نفر در اهواز پشت نیمکت تیم مهمان اقدام به فحاشی و گفتن شعارهای بسیار رکیک علیه کادرفنی و بازیکنان می‌کنند. نمی‌دانم باشگاه حفاری و هیات فوتبال اهواز عمدا این کار را انجام می‌دهد تا برخی افراد فحش ناموسی به بازیکنان و مربیان دهند یا نه؟ کاپیتان حفاری هم از اول تا آخر بازی به بازیکنان برزیلی ما توهین می‌کرد و با استفاده از مشت، لگد و الفاظ رکیک تمرکزش را به هم می‌زد. نمی‌دانم با این کارها چه هدفی را دنبال می‌کنند. برای باشگاه حفاری متاسفم که نمی‌تواند این افراد را کنترل کند. همچنین عملکرد عرض پیما و کمکش نیز در این بازی تاثیرگذار بود و قضاوت این دیدار از دست شان خارج شده بود. در عرض شش دقیقه ما را پنج خطایه کردند.