مطلع شدیم در یکی از بازی های لیگ دسته سوم کشور بین تیم های ازنا جوان شازند و چغادک بوشهر به میزبانی شازندی ها و در دیداری که با یک گل به سود تیم بوشهری به پایان رسید بازهم اتفاقات عجیب و غریبی بر علیه داوری افتاد و میثم عابدینی، داور این بازی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.


ماجرا از کجا شروع شد؟


حاضرین در محل برگزاری این بازی، بر اساس دیده های خود، ماجرا را این طور بیان می کنند: در جریان بازی، داور به دلیل خطایی یک کارت زرد به یکی از بازیکنان تیم شازند می دهد، اما بعد از دقایقی آن بازیکن شروع به فحاشی بر علیه بازیکنان تیم حریف می کند، ناسزاهایی که به گوش داور می رسد و او نیز بعد از اعتراض های پیاپی بازیکنان تیم بوشهر، کارت زرد دوم را به بازیکن خاطی نشان می دهد و وی را از زمین اخراج می کند.


حمله آغاز می شود


در این لحظه اتفاقی که نباید می افتاد، افتاد! بازیکنی که از زمین اخراج شده بود به سوی داور حمله کرد و چند ضربه به سر و صورت داور وارد کرد و میثم عابدینی را به حالت عجیب و غریبی می اندازد، ضربات وارد شده به داور، وی را به حالت گیجی می رساند، بر اساس دیده های اطرافیان، وی زمانی در حدود بیست دقیقه را در حالی قضاوت کرد که دقیقا نمی فهمید چه اتفاقاتی در حال افتادن است!


دقایقی که مبهم گذشت


بعد از این اتفاق از واکنش های داور پیدا بود وی نمی داند چه اتفاقاتی در حال افتادن و شاهدین این ماجرا عنوان می کنند وی نفهمید چطور بازی را به اتمام رساند. چیزی که مشخص است، شدت ضربات وارده باعث شده بود از آن دقیقه به بعد داور با ابهام و منگی خاصی بازی را به اتمام برساند.


بعد از بازی چه گذشت؟


اما این داستان همین جا به اتمام نمی رسد و گویا بعد از بازی نیز تعدادی از تماشاگران معترض به راهروهای منتهی به رختکن داور آمدند و بازهم درگیری آغاز شد، یک بار دیگر ضرب و شتم برقرار شد و داور کتک خورده یک بار دیگر مورد لطف قرار گرفت.


جای خالی نیروی انتظامی


اما باتوجه به اتفاقات افتاد تنها یک نفر از نیروی انتظامی در این مکان حاضر بود، ماموری که طبعا کاری از دست وی برنمی آمد و نمی توانست کاری برای داور کند.


بعد از کتک کاری چه گذشت؟


اما داور کتک خورده که گویا اصلا وضعیت مناسبی نداشت، در ابتدا به درمانگاه تامین اجتماعی و سپس بیمارستان ولیعصر اراک رفت، آنجا آزمایش های اولیه و عکسبرداری از وی انجام و مشخص شد علت گیجی و فراموشی داور، ضربه ای بود که به گوش داخلی وی وارد شده بود. پس از تماس خبرنگاران ما، مشخص شد داور باید به بخش منتقل شود و تحت نظر قرار بگیرد اما به دلیل اینکه عابدینی دبیر آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه است و باید سرکار حاضر می شد بعد از ساعتی با پرداخت هزینه شخصی و اعلام رضایت، از بیمارستان خارج شد.


آقایان وزیر و رئیس فدراسیون فوتبال ورود کنند


برای صحت و سقم این مسئله و گزارشات رسیده با علی خسروی، سخنگوی کانون داوران به صحبت پرداختیم و وی که از مصائب و مشکلات داوری آگاه است با ابراز تاسف اتفاقات را تایید کرد، خسروی که اصرار فراوانی بر رسانه ای شدن این موضوع داشت گفت: من از آقای سلطانی فر و شخص آقای تاج می خواهم به این موضوع رسیدگی کنند، باید برای یک بار هم شده به این موضوعات اساسی رسیدگی شود، کسی نبوده به این موضوع رسیدگی کند و داور بی گناه به بیمارستان کشیده شد، وی از جیب خودش هزینه را پرداخت کرده و بدون استراحت از بیمارستان بیرون آمده است. امیدوارم آقایان سلطانی فر و تاج به داد داوران بی گناه برسند.