درباره وضعیت تیم ملی ایران در اردوی اروپایی گفت: خدا را شکر اردوی خیلی خوبی داشتیم. در این اردو فرصت پیدا کردیم مسائل فنی موردنظر کی روش را مرور کنیم. بازی خیلی خوبی برابر شیلی هم انجام دادیم که بازتاب خیلی خوبی در رسانه های دنیا پیدا کرد. بازی فردا برابر سوئد هم فرصت بسیار خوبی است که بتوانیم مقابل یکی از تیمهای خوب اروپا عرض اندام کنیم. تمام تلاشمان این خواهد بود که دوباره از نام فوتبال ایران دفاع کنیم.

او درباره بازی برابر شیلی هم گفت: اگر برابر شیلی خوب بازی کردیم بر می گردد به انسجامی که کی روش در تیم ایران به وجود آورده است. به نظر من این اتحاد و انسجامی که در تیم ملی ایران شکل گرفته یکی از بزرگترین کارهایی است که کی روش انجام داده. او در تیم ملی این خودباوری را به وجود آورده که می توان مقابل بهترین تیمهای دنیا بازی کرد اما گل نخورد. دلیلی که مقابل شیلی تا این حد خوب بود اول این مساله بود و در درجه دوم اینکه توانستیم در فاز حمله مانند تیمهای بزرگ دنیا از ضدحمله ها نهایت استفاده را ببریم.

غفوری درباره جایگاه ثابتی که در تیم ملی به دست آورده است، گفت: چند سال بود که برای رسیدن به تیم ملی تلاش می کردم. تمام تمرکزم این بود که بتوانم به ترکیب اصلی برسم. خدا را شکر قبل جام ملتها این فرصت را پیدا کردم و اکنون نمی خواهم به راحتی این فرصتی که به دست آورده ام را از دست بدهم چون برای رسیدن به آن کلی سختی کشیده ام. می خواهم با حفظ تلاش و تمرکزم سالهای سال در تیم ملی جایگاهم را حفظ کنم

او درباره اینکه شاید بازی با سوئد آخرین بازی کی روش با تیم ملی ایران باشد هم گفت: متاسفانه ما هم چنین حریف و حدیثهایی را شنیده ایم. جای تاسف دارد که با مردی با این درجه از غیرت و تعصبی که به تیم ملی دارد و این همه زحمتی که می کشد بخواهیم برخورد بدی داشته باشیم. او انقدر به کارش تعصب دارد که روی تک تک صحنه ها حرص می خورد و در جلسات آنالیز و تمرینات از جان مایه می گذارد. حیف است او را از دست بدهیم. بد است یکسری حرفهایی بزنیم که او را ناراحت می کند. یا آن اتفاقی که در فرودگاه افتاد و بازتاب خیلی بدی در رسانه های دنیا داشت، اتفاق ناراحت کننده ای بود برای این مرد. نظرم این است که کی روش باید در تیم ملی ایران بماند چون در این چهار سال او زحمات زیادی کشیده و اکنون نوبت برداشت است. امیدوارم مسوولان اجازه ندهند که کی روش از فوتبال ایران برود چرا که با بودن او می توانیم به جام جهانی صعود کنیم و در روسیه به موفقیت برسیم.

مدافع ملی پوش سپاهان درباره دیدار برابر سوئد هم گفت: سوئد تیم پرقدرتی است و بازی سختی خواهیم داشت. شیوه بازی این تیم با شیلی تفاوت دارد اما روی این تیم کار کرده ایم و امیدوارم با انسجام بالا و تمرکز زیاد بتوانیم در این بازی هم موفق شویم.