به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ وینگادا در ابتدا گفت: «اول باید بگویم که از حضور در اینجا خوشحالم. ضمن اینکه فوتبال رشته خاصی در بازی های آسیایی است. البته من متاسفم که روند آماده سازی ما دیر شروع شد. به هر حال هیچ عذر و بهانه ای وجود ندارد و ما باید کار را پیش ببریم.»
وینگادا این را گفت و ادامه داد: «ما می خواهیم این تیمی را که در اختیار داریم را برای المپیک آماده کنیم. ما با کمیته المپیک هماهنگ کرده ایم و قرار است در بازی های آسیایی تلفیقی از بازیکنان زیر ۲۳ سال و ۲۱ را استفاده کنیم. می خواهم به شما بگویم که ما بازیکن بزرگسال همراه خودمان نمی بریم. در همه دوره ها ایران با خودش بازیکن بزرگسال برده است اما این بار این کار را انجام نمی دهم. پس از مدت ها این برای اولین بار است که هر ۲۰ بازیکن را در یک اردو در اختیار داریم.»
سرمربی تیم امید درباره تعامل با باشگاه ها حرف زد و گفت: «من همیشه سعی کرده ام که تعامل خوبی با باشگاه ها داشته باشم. تمام تلاشم را کرده ام تا حداقل دو بازیکن را به اردو دعوت کنم تا هیچ باشگاهی لطمه نخورد. می توانم خیلی راحت عذر و بهانه بیاورم و بگویم که بازیکنانم را در اختیار نداشتم و باشگاه ها بازیکنان شان را به من ندادند. اما این باعثمی شود که با روحیه نامساعد به بازی ها برویم. اکنون تمام سعی و تلاش ما این است که بازیکنان با روحیه و انگیزه فراوان وارد مسابقه شوند تا بتوانند کیفیت بالایی از خود به نمایش بگذارند. کمیته المپیک و وزارت ورزش نیز در این راستا از ما حمایت کردند.»
اما تیم امید با چه هدفی پا به بازی های آسیایی می گذارد؟ وینگادا در این مورد توضیح می دهد و می گوید: «با توجه به تجربیات گذشته ام به عنوان تیم المپیک این حق را داریم که از تمامی ظرفیت های موجود استفاده کنیم. اگر سؤال شما در رابطه با هدف ما است باید بگویم ما مرحله به مرحله فکر می کنیم و در حال حاضر فقط به کسب پیروزی مقابل ویتنام می اندیشیم و سپس به فکر بازی بعد هستیم.»
وینگادا در پایان گفت: «من خواهش می کنم که همه در کنار هم باشیم. من درباره تمام رشته ها هم همین نظر را دارم. من وضعیت رشته های دیگر را هم دنبال می کنم. حالا که لباس تیم ملی ایران را بر تن دارم برای همه کاروان ایران آرزوی موفقیت می کنم.»
۲۵۱ ۴۱