آریا صالحی: هیات رییسه فدراسیون فوتبال در حالی اسامی ۵ مربی را به عنوان دستارهای پیشنهادی برای کارلوس کروش اعلام کرده است که مطرح شدن نام این مربیان می تواند به عنوان یکی دیگر از شاهکارهای فدراسیون نشین ها به حساب بیاید. نگاهی به نفرات مشخص شده بیندازید؛ حسین فرکی، یحیی گل محمدی، وحید هاشمیان، مجید صالح و رحمان رضایی! که انتخاب نفر آخر واقعا جای تعجب بزرگی را به همراه دارد.
از حسین فرکی شروع می کنیم. شخصی که با فولاد قهرمان لیگ برتر شده است و عنوان بهترین مربی لیگ برتر سیزدهم را هم از آن خود کرد. آیا واقعا در شان حسین فرکی است که بیاید و در نیمکت تیم ملی به عنوان دستیار کروش فعالیت کند؟ هرچند که خود فرکی هم بارها عنوان کرده به تیم ملی فکر نمی کند اما باز هم اعضای هیات رییسه نام او را در بین نفراتی که شانس دستیار شدن کروش را دارند قرار داده اند.
نفر بعدی یحیی گل محمدی است. سرمربی ذوب آهن اصفهان که تقریبا سالی یک میلیارد از این فوتبال در آمد دارد. آیا یحیی که خودش سرمربی یک تیم لیگ برتری است و سالیانه درآمدی میلیاردی دارد می رود دستیار کروش شود و با رقمی پایین تر کار کند؟
به مجید صالح می رسیم. او یکی دو روز دستیاری کارلوس کروش را تجربه کرد. اما یک روز که همه از خواب بیدار شدند دیدند که مجید صالح مصاحبه بلندی را علیه سرمربی تیم ملی انجام داده است و در آن عنوان کرده دیگر با کروش همکاری نمی کند، آن هم به یک دلیل: «کروش از من خواسته بود تا برایش قیف های تمرین را بچینم.» تکلیف مجید صالح هم با این حساب روشن است. او تا زمانی که کروش سرمربی تیم ملی باشد آیا قبول می کند که در تیم ملی قیف بچیند و بازی های آن را از روی سکوها تماشا کند؟
وحید هاشمیان دیگر گزینه ای است که اعضای هیات رییسه نام او را مطرح کرده اند. بازیکن سابق تیم ملی در حال حاضر مشغول دوره دیدن در اروپا است. او به تازگی هم به تمرینات بایرن مونیخ اضافه شده و همین چند وقت پیش بود که مصاحبه کرد و گفت می خواهد چیزهای زیادی از گواردیولا یاد بگیرد. اصلا مشخص نیست که هاشمیان چه زمانی دوره های مربیگری اش به اتمام می رسد که بخواهد آنها را کنار بگذارد و بیاید در ایران دستیار کروش شود.
آخرین نفری که پیشنهاد شده تا دستیار کروش بشود رحمان رضایی است. فردی که در کارنامه اش فقط برای دو هفته هدایت تیم پیام صنعت آمل را دارد. او که قراردادی یک ساله با این تیم بسته بود پس از دو هفته از سمت خودش استعفا داد.
به نظر این آخرین تصمیم شاهکارانه فدراسیون فوتبال است که این اسامی را برای دستیاری کارلوس کروش معرفی کرده است. هیات رییسه ای که پس از گذشت سه سال تازه به این نتیجه رسیده اند که محمد مهدی نبی اصلا مصوبه هیات رییسه نداشته که شده دبیر کل فدراسیون فوتبال! این همان بحثی بود که عزیزی خادم مطرحش کرد و سرمنشایی شد برای بروز اختلاف بین خودش و نبی. حالا هم که این تصمیم جدید همه را انگشت به دهان گذاشته است. تصمیمی که احتمالا هیچ کدام از کاندیدا آن را قبول نمی کنند و با بازگشت احتمالی کروش به ایران او با دستی باز دوباره خودش دستیار را انتخاب می کند و از او می خواهد تا کنار زمین قیف بچیند.
۲۵۱ ۴۱