تیم‌های فوتبال پیکان و استقلال از هفته پنجم لیگ برتر در حالی از ساعت ۱۹:۱۰ به مصاف هم رفتند که نیمه اول این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید. * به توپ جمع‌کن‌ها لباس‌های جدید داده شد و نکته قابل توجه اینکه لباس‌ها برای این توپ جمع‌کن‌ها بزرگ بود.

* پس از گل خسرو حیدری، امیر قلعه‌نویی به سمت کمک‌ داور رفت و نسبت به یکی از صحنه‌های بازی اعتراض کرد. همچنین سرمربی استقلال در اواخر این نیمه که بازیکنان استقلال معتقد به پنالتی بودند به نشانه تأسف سرش را تکان داد.

* پس از گل خسرو حیدری از سوی تماشاگران استقلال به سمت زمین ترقه پرتاب شد.

* سید سعید افجه‌ای عضو هیئت مدیره باشگاه و سخنگوی باشگاه استقلال در جایگاه حضور داشت. این در حالی است که داماد امیر قلعه‌نویی که برادرش در دیدار مقابل سایپا با امیرحسین صادقی درگیر شده بود در جایگاه ویژه بود و بعد از گل استقلال به شادی پرداخت.

* در پایان نیمه اول نیمه نخست هواداران استقلال هنگام رفتن مهدی رحمتی به سمت رختکن به شدت به تشویق محسن فروزان دروازه‌بان استقلال پرداختند و او نیز به سمت هواداران رفت. همچنین پژمان نوری از روی نیمکت بلند شد تا با مهدی رحمتی خوش‌وبش کند. در سمت دیگر امیر قلعه‌نویی و دستیاراش ترجیح دادند هنگامی که مهدی رحمتی و همه بازیکنان به سمت رختکن رفتند به سمت رختکن حرکت کنند.

* یکی از تماشاگران در بین دو نیمه به حاج‌رضایی که در جایگاه ویژه حضور داشت گفت که حقش خورده شده و باید فوتبالیست می‌شده است. او از کارشناس فوتبال ایران درخواست رسیدگی و پیگیری این موضوع را داشت! همچنین یکی دیگر از هواداران به ماکار آقاجانیان گفت که کی‌روش کجاست و چرا برای تماشای بازی‌ها به ورزشگاه نمی‌آید.