به گزارش مشرق، ژوزه مورینیو فصل گذشته پس از جدایی از رئال مادرید بار دیگر هدایت چلسی را بر عهده گرفت ولی نتوانست در نخستین فصل بازگشت به استمفوردبریج موفقیتش با آبی پوشان لندنی در فصول ۰۵-۲۰۰۴ و ۰۶-۲۰۰۵ را تکرار کند.

آقای خاص که شاگردانش دوشنبه شب در هفته نخست لیگ برتر انگلیس در استمفوردبریج پذیرای بارنلی تازه صعود کرده هستند، در خصوص فشاری که روی او برای کسب قهرمانی است با کنایه به ونگر به خبرنگاران گفت: چرا باید این همه فشار روی من باشد؟! در لیگ برتر برخی هستند که ۱۰ سال است در حسرت قهرمانی هستند ولی این فصل تازه دومین سال حضور مجدد من در چلسی است.

آرسن ونگر فصل گذشته پس از ۹ سال آرسنال را قهرمان جام حذفی انگلیس کرد تا انتظار طولانی مدت هواداران این تیم در کسب جام سرانجام به پایان برسد ولی حسرت توپچی های لندن در قهرمانی لیگ برتر ۱۰ ساله شد.

وی همچنین با تلنگر زدن به پیگرینی و گواردیولا عنوان کرد: من در انتخاب تیم خیلی آدم باهوشی نیستم و فقط عاشق کار کردن و ساختن هستم. اصلاً هم علاقه ای به انجام دادن کارهای ساده ندارم. علاقه ندارم به تیمی بروم که مربی پیش از من به آن سر و سامان داده باشد. دوست ندارم به موقع برسم و حاصل تلاش تیم را درو کنم.

مانوئل پیگرینی فصل گذشته جانشین روبرتو مانچینی ایتالیایی در منچسترسیتی شد و این تیم را قهرمان لیگ برتر کرد. پپ گواردیولا هم به جای یوپ هاینکس بر نیمکت بایرن مونیخ نشست و این تیم را به قهرمانی بوندس لیگا و جام حذفی آلمان رساند.

مورینیو تصریح کرد: زمانی که به پورتو رفتم، این تیم در فصل پیش از آن به مقام پنجمی لیگ پرتغال رسیده بود. زمانی هم که هدایت رئال مادرید را برعهده گرفتم، این تیم کجا بود؟ اینتر کجا بود پیش از اینکه من سرمربی اش شوم؟ و حالا به چلسی آمده ام که نیاز به تغییر دارد. در حال حاضر هم با چلسی در تنها لیگ جهان حضور داریم که چهار، پنج و شش تیم در آن مدعی قهرمانی هستند.

سرمربی پرتغالی آبی پوشان لندنی در پایان خاطرنشان کرد: در پایان فصل شما، هواداران، بازیکنان و از همه مهمتر مالک باشگاه و هیئت مدیره چلسی عملکرد مرا مورد قضاوت قرار خواهند داد.