تیم داماش امروز و در دیدار با استقلال خوزستان مانند دیدار های گذشته اش نتوانست پیروزی اش را نگه دارد و کولی بالی هافبک تنومند استقلال خوزستان در دقیقه ۸۵ گل تساوی را به ثمر رساند تا سه امتیاز از کف شاگردان نظرمحمدی برود.
با این تک امتیاز تیم داماش ۲۵ امتیازی شد و با پیروزی تیم فجرسپاسی، اوضاعش در جدول رده بندی وخیم تر شد. داماشی ها با ۲۵ امتیاز در رتبه ی دوازدهم قرار دارند و در دیدار روز جمعه ی تراکتورسازی و راه آهن اگر شاگردان ابراهیم زاده یک امتیاز هم کسب کنند تیم داماش یک رتبه ی دیگر در جدول سقوط خواهد کرد.
اما داماشی ها سه دیدار باقی مانده ی بسیار سخت پیش رو دارند که دو دیدار آن باریشان فینال گونه خواهد بود. داماشی ها دیدار بعدی شان و در هفته ی بیست و پنجم باید به مصاف شاگردان علی دایی بروند که با توجه به در کورس قهرمانی بودن پرسپولیس نباید چندان روی امتیاز های آن دیدار حساب کنند. اما احتمالا فینال انتهای جدول در هفته ی ۲۸ ام رقم خواهد خورد. جایی که تیم رشتی باید به اصفهان برود و یک دیدار فوق العاده حساس با تیم ذوب آهن انجام دهد. چیزی که مسلم است یکی از دو تیم داماش و ذوب آهن به لیگ دسته یک سقوط خواهند کرد و بازنده ی آن دیدار باید به لیگ دسته یک سلام کند. در صورت تساوی هم به احتمال زیاد دو تیم به لیگ دسته یک سقوط خواهند کرد.
در هفته ی آخر هم داماشی ها میزبان تیم مس کرمان خواهند بود. اگر تا آن هفته سقوط تیم مس مسلم شده باشد تا اندازه ای آن دیدار برای تیم شهر باران آسان خواهد شد و اگر مس دست به معجزه بزند و تا هفته ی آخر به ماندن در لیگ برتر امیدوار باشد کار داماش در آن دیدار هم بسیار سخت خواهد بود.
به هر حال داماش که عملکرد فاجعه باری را در نیم فصل دوم داشته است، در صورت ادامه ی این روند به طور حتم به لیگ دسته پایین تر سقوط خواهد کرد. آنها در نیم فصل پایانی تنها یک پیروزی و آن هم در دیدار نخست نیم فصل دوم کسب کرده اند و در ادامه ی دیدار ها طعم پیروزی را نچشیده اند. رکورد ۱۱ دیدار بدون پیروزی، اگر به عدد نحس ۱۳ برسد قدر مسلم باید داماش را سقوط کرده بدانیم.