ملت ایران: پیروانی که کاملا عصبانی در برنامه حاضر شده بود حرف‌هایش را درباره علت غیبت در بازی پرسپولیس – ستارگان میلان را از اینجا آغاز کرد: «با من تماس گرفته شد تا ببینند در این بازی شرکت می‌کنم یا نه که طبیعتا پاسخ من منفی بود البته مسئله من فقط مطالبات مالی نبود من به عنوان بازیکنی که ۱۳ سال در این باشگاه حضور داشتم و مربی این تیم هم بوده‌ام، انتظار دارم. انتظارم هم طبعا ناحق نیست. حالا طلب‌های دوران بازیگری بماند اما بدهی که باشگاه پرسپولیس برای دوران مربیگری من دارد هنوز پرداخت نشده و برای من مشکلاتی درست شده است.»

پیروانی می‌گوید: «البته مسئله من فقط مالی نیست. موضوع من این است که یک زمانی من در کمیته فنی پرسپولیس بودم و همین آقا آمد و سر میز کمیته فنی به من گفت نگران نباش طلب‌ات را پرداخت می‌کنیم و حتی اسم یکی از همکاران فعلی و بدهکاران قبلی پرسپولیس را آورد و تاکید کرد که پول او را نمی‌دهند و به جایش پول من را پرداخت می‌کنند و البته الان یک سال و خرده‌ای می‌گذرد و این اتفاق هنوز رخ نداده. جالب که این آقا بعدا در جلسه سازمان لیگ گفته من پول مفت و مجانی ندارم که به این آقا(منظور من) بدهم که این رفتار واقعا خجالت‌آور است. من چون دارم دکترایم را می‌گیرم و برای تحصیل به آمریکا می‌روم و می ‌آیم برایم مسئله درست شده است، همین چند روز پیش از اداره مالیات با من تماس گرفتند و گفتند داریم ممنوع‌الخروج‌ات می‌کنیم. ما هم تا بیایم ثابت کنیمن این پول را باید باشگاه پرداخت کند و … خیلی گوشش به این حرف‌ها بدهکار نیست. فردا که خواستیم از ایران برویم بیرون جلویمان را می‌گیرند در حالی که این پول طبق قرارداد حقی است بر گردن باشگاه و آنها باید پرداختش کنند. چرا در مملکت ما اینطور است که آدم‌ها پای امضایش نمی‌ایستادند، خیلی عجیب است که شما تعهد باشگاه را پرداخت کنی؟ به خدا همه جای دنیا روال بر تعهد است نه چیز دیگری …»

پیروانی در بخش دیگری از حرف‌هایش بابت انجام مسابقه پرسپولیس – میلان از باشگاه پرسپولیس تقدیر کرد و گفت: «با وجود همه دلخوری‌ها نمی‌تواند کتمان کند که این حرکت، حرکت قشنگی بوده و خداحافظی مهدوی‌کیا هم کار مهمی بوده که باشگاه در حق این بازیکن محبوب پرسپولیس انجام داده است.»

پیروانی گفت: «من به خاطر بچه‌ها و هم‌تیمی‌هایش به ورزشگاه آزادی هم رفتم تا هیچ حرف و حدیثی هم باقی نماند. آخر بازی هم به رختکن رفتم و واقعا خوشحالم که هم تیمی‌های سابقم و بازیکنان بزرگ پرسپولیس را دیدم ولی کاشکی در این فوتبال یک روز همه چیز سر جایش باشد.»