مهدی یراحی قرار بود در روزهای ۳،۴، ۵ و ۶ مهر در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی به روی صحنه برود. اما این با پیش آمدن وقایع منا و مرگ چندین تن از هموطنانمان در مراسم حج، این خواننده موسیقی پاپ تصمیم گرفت تا کنسرت‌های خود را برای احترام به بازماندگان این حادثه لغو کند.

مهدی یراحی در صفحه شخصی خود نوشت:

«به نامِ خدا»

آتش بگیر تا که ببینى چه مى‌کِشم

احساس سوختن به تماشا نمى‌شود

با سلام، عرض احترام به شما همراهانِ گرانقدر، که مانندِ همیشه براى دیدنِ فرد فردتان در کنسرت‌هایم لحظه شمارى مى‌کنم و چه لحظاتِ با شکوهى است براى من، شمردنِ دقایق پایانى براى دیدار با شما مخاطبینِ نازنینم.

اما وراى این اشتیاقِ غیر قابل وصف رسالت دیگرى هم دارم که آنرا از شما مردمان اصیل و انسان دوست سرزمینم آموخته‌ام.

تماشا کردن، درک کردن، همراه و همدرد شدن.

با گذشتِ چند روز ابعاد عمیق‌تر و گسترده‌ترى از فاجعه انسانى «منا» هویدا مى‌شود. درگذشت تعداد کثیرى انسان و تعداد قابل توجهى هموطن، شمارى از مصدومان و هنوز هموطنان مفقود!

من مسافرى را راهىِ منا نکرده بودم اما در این چند روز در اطرافِ خود تعدادى از چشم به راهانِ مسافرینِ منا را دیدم. آشفته، عزادار، مبهوت و حیرت زده در انتظار بازگشت پیکر بى جان عزیزانشان.

عشق، تأمل، شادى، عهد من با شماست تا پایانِ عمرم. شادى از صورتمان رخت بسته، اخبار و تصاویرِ ارسالى غمگینمان کرده. مى‌دانم این قاعده دنیاست، مى‌دانم این حس کوتاست! اما مى‌توان بى‌تفاوت نبود، مى‌توانیم شریک باشیم در این لحظاتِ سخت با هموطنانً داغدارمان.

کارى از منِ کم بضاعت براى التیام بخشیدن به این دردِ مشترکِ انسانى ساخته نیست، جز گذشتن از شیرین‌ترین لحظاتِ عمرم، یعنى خواندن براى شما روى صحنه و تماشاى شما.

از شما اجازه نمى‌گیرم، عذرخواهى هم نمى‌کنم چون ایمان دارم مخاطبین فهیم من انسانهاى عاشق و آزاده‌اى هستند که نه تنها سازنده دردِ دیگران نیستند بلکه دردِ دیگران را مرهم مى‌شوند. حتىٰ با یک گذشت و احترامِ ساده به اندازه لغوِ یک شب هم‌صدایى با شما. فقط یک شب، به همین سادگى!

در پایان از همراهى و درکِ انسانىِ تهیه کنندگان و مسئولینِ بر گزار کننده به جهتِ نهایتِ همدلى و ابراز لطف سپاسگذارم.

با حمایت و همراهىِ شما مخاطبینِ فهیم و ارجمند، به احترامِ درگذشتگان، بازماندگان و چشمهاى منتظر براى بازگشتِ پیکر عزیزانشان، کنسرت روز دوشنبه به تاریخ ششم مهر نودوچهار لغو خواهد شد و اجرا به روزِ دیگرى که در آینده نزدیک اعلام مى شود موکول مى گردد.

با احترام

مهدى یراحى

به علت عزای عمومی، کلیه اجراهای روزهای ۳،۴، ۵ و ۶ مهر مهدی یراحی لغو گردید. کسانی که بلیت‌هایشان را از سایت ایران کنسرت خریداری کرده‌اند مبالغ از همان طریق به آنان عودت داده می‌شود و در غیر این صورت باید با همان مرکزی که از آن بلیت را تهیه کرده‌اند، مراجعه کنند.