علی اکبر ولایتی در نشست روساء و معاونان واحدهای دانشگاه آزاد در استان اصفهان که در واحد دانشگاهی خوراسگان برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه آزاد باید در جهتی که کشور استحقاق دارد حرکت کند، اظهار داشت: برگزاری جلسات هم‌اندیشی سبب می‌شود تا ما به هدف خود نزدیک‌تر بشویم.

وی افزود: اقتصاد بیش از هر زمانی اقتصاد دانش بنیان است و توسعه انسان محور است، کره جنوبی منابع چندانی ندارد اما نیروی انسان کارآمدی دارد، اما با همت‌ترین مردم دنیا ایرانی‌ها هستند و در منطقه نیز این مسئله را نشان داده‌ایم.

رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: ایران از ظرفیتی برخوردار است که می‌تواند کارهای بزرگی صورت دهد، ما در حوزه علمی بدون تردید بالاترین نمره و امتیاز را داریم، هیچ کشوری مانند ایران در تمدن سازی و فرهنگ سازی در جهان سهم ندارد.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی است که اکنون ‌یک‌میلیون و 500 هزار ‌دانشجو دارد.

ولایتی گفت: برای موسسه سما نیز برنامه‌هایی داریم تا زنجیره دبیرستانی و آموزش متوسطه فعال و جدی شکل گرفته و این‌ها داوطلبان دانشگاه آزاد را تربیت کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ایران محور مقاومت است و هر توطئه‌ای که آمریکا و صهیونیست می‌بافند چیزی نمی‌گذرد که توسط ایران پنبه می‌شود، گفت: آمریکا و اسرائیل ابتدا به دنبال تجزیه عراق و سوریه بودند اما این آرزوها را به گور می‌برند، در قضیه عراق و با تدبیری که دولت این کشور با مشورت جمهوری اسلامی داشته بدون خونریزی طرح بارزانی خنثی شد.