وی هنگام دستگیری، یکی از مأموران پلیس را با سلاح سرد مجروح کرد. ۲۶ اردیبهشت ماه سال گذشته مسئولان یکی از مراکز درمانی پایتخت با کلانتری ۱۷۵باقرشهر تماس گرفتند و خبر از مرگ مرموز جوان ۲۷ساله ای به نام محمد را دادند. با این تماس، مأموران راهی آنجا شدند و در بررسی های خود دریافتند که محمد بر اثر اصابت گلوله جان باخته است.

برادر ۲۳ساله قربانی به نام مجتبی که در بیمارستان حضور داشت به مأموران گفت: همراه برادرم از خیابان ۲۲بهمن می گذشتیم که ناگهان یک دستگاه خودروی پژو نقره ای رنگ به ما نزدیک شد. در یک لحظه سرنشین آن اقدام به تیراندازی کرد که گلوله به برادرم خورد. بعد از آن سرنشینان پژو پا به فرار گذاشتند و من نیز برادرم را به بیمارستان رساندم. بعد از اظهارات برادر قربانی، تحقیقات برای کشف راز جنایت شروع شد. همزمان با دستور قاضی جسد به پزشکی قانونی منتقل شد که در بررسی های کارشناسان، راز جنایت فاش شد.

طبق نظر متخصصان، گلوله از فاصله ای بسیار نزدیک به مقتول شلیک شده بود و بنابراین اظهارات برادر مقتول درباره اینکه عامل شلیک از داخل ماشین و از فاصله ای چند متری تیراندازی کرده بود، دروغ بوده است. قاضی پرونده دستور بازداشت برادر قربانی را به عنوان مظنون اصلی پرونده صادر کرد اما کارآگاهان وقتی راهی محل سکونت وی شدند دریافتند که او فراری شده است. در ادامه بررسی ها مشخص شد این جوان که مجتبی نام دارد پیش از این ۳بار به اتهام جرایم مختلف دستگیر شده و به زندان افتاده و آخرین بار نیز با سپردن وثیقه آزادشده بود. با این اطلاعات جست و جوها برای دستگیری برادر مقتول ادامه یافت تا اینکه اواخر اردیبهشت امسال وی در خانه یکی از بستگانش دستگیر شد. در زمان دستگیری، مجتبی با استفاده از قمه یکی از مأموران اداره دهم پلیس آگاهی را از ناحیه دست مجروح کرد اما سرانجام به دام مأموران افتاد.

این پسرجوان به قتل برادرش اعتراف کرد و گفت: شب حادثه همراه برادرم(مقتول)، با خودروی پراید یکی از دوستانش در حال تردد در منطقه باقرشهر بودیم که محمد از من خواست اسلحه کمری که همراهم بود را به او بدهم. هنگامی که قصددادن اسلحه به او را داشتم ناگهان گلوله ای شلیک شد و به او برخورد کرد. سرهنگ آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده ادامه دارد.