به گزارش سرویس اقتصادی ملت ایران به نقل از کارگزاری اردیبهشت ایرانیان: شرایط بازار سهام امروز نیز همانند دیروز چندان مساعد نبود اگرچه در نیمه دوم وقت معاملات شاهد جمع آوری صفهای فروش و بهبود نسبی بازار بودیم ولی بنظر می رسد انتظارات سهامداران و سرمایه گذاران نسبت به بهبود کلی اوضاع اقتصادی و سیاسی کشور هنوز برآورده نشده بطوریکه شاهد افت تدریجی و آب شدن سرمایه مردم و سهامداران در این بخش از فعالیتهای اقتصادی هستیم. در عین حال، مباحثسیاستگزاری برای برون رفت از شرایط رکودی افزایش بیشتری یافته و برخی اخبار از افزایش تلاش ها در رده های بالای دولتی برای رفع مشکلات خبر می دهند. البته هنوز نمی توان از نحوه تاثیرگذاری و سرعت بر طرف شدن مشکلات اقتصادی، اظهار امیدواری کرد. اما می توان گفت که تلاش ها نسبت به چند ماه گذشته، افزایش یافته است. بدین ترتیب در حالیکه بزرگترین دغدغه عموم مردم و فعالان اقتصادی پیش از توافق برجام، ریسک سیاسی بازار بوده، اینک به ریسک سیستماتیک اقتصادی تغییر یافته و این معضل، مشکلات لاینحل عدیده ای را اقتصاد کشور و طیف وسیعی از فعالان بازار رقم زده است.
این در حالیست که اوضاع اقتصادی جهانی نیز در شرایط مشابهی از حیثافت سنگین قیمتها و کالاها و مواد بسر می برد و از نرخ رشد اقتصادی جهانی به میزان قابل ملاحظه ای کاسته شده است.

پیش بینی بازار دوشنبه ۱۳ مهر ماه ۹۴: در شرایط و اوضاع ناخوشایند فعلی، بررسی‌ها نشان می‌دهند مشکلات ساختاری موجود در نظام بانکی و بازار سرمایه از یک طرف، و چالش جدی کاهش بهای نفت از سوی دیگر - پنج رکن اصلی سرمایه‌گذاری در صنایع کشور از جمله صنعت نفت با چالش‌های جدی روبه‌رو‌ شده است. برخی چالش‌ها در نظام بانکی، بازار سرمایه، ظرفیت‌های پایین سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی، ناتوانی صندوق توسعه ملی و چالش کسری در بودجه سنواتی دولت - مشکلاتی را در بخش سرمایه‌گذاری داخلی فراهم آورده است. لذا بسیاری از کارشناسان معتقدند تا زمان رفع ابهامات در حوزه‌های متفاوتی چون ابهام در تشخیص کف قیمت‌ها و احتمال ریزش‌های بیشتر، میزان کاهش سوددهی شرکت‌ها، تصمیم‌گیری در برخی صنایع کلیدی و موثر بر بازار، چالش‌ها پیرامون سیاست‌های ضد رکود دولت و نهایتأ مساله اجرایی شدن و جزئیات توافق برجام - نمی‌توان انتظار مشاهده تغییر قابل توجهی در فضای مه آلود و بحران زده فعلی بورس اوراق بهادار تهران را داشت.

اکنون می توانید برای دریافت اخبار،, تحلیل های بنیادی و تکنیکی و کاملا رایگان به سادگی، عضو کانال اردیبهشت ایرانیان شوید و دوستان خود را نیز به کانال تلگرام دعوت کنید.

برای عضویت روی این لینک کلیک کنید:
https: / / telegram. me / oibourse