ملت ایران: میرجواد سلیمانی افزود: رانای ال ایکس با تریم مشکی دارای استاندارد آلایندگی یورو ۴ بوده و در مقایسه با رانای معمولی دارای تجهیزات مدرن تر و به روزتری است.

وی اظهار کرد: این خودرو ضمن زیبایی و ایمنی، امکانات و تجهیزات رفاهی کامل تری را به مشتریان ارایه می کند. با برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال جاری بین ۳۰ تا ۴۰ هزار دستگاه رانای ال ایکس تولید شود.

او پیش بینی کرد که این خودرو در نیمه دوم شهریوماه سال جاری روانه بازار شود.

سلیمانی درباره استانداردهای زیست محیطی و ایمنی این خودرو گفت: رانای ال ایکس دوست دار محیط زیست بوده و مطابق با استاندارد آلایندگی یورو ۴ و استانداردهای ۵۵ گانه تولید می شود. همچنین در این خودرو ایمنی بالای سرنشینان و عابران پیاده منطبق با استاندارد های اروپایی در طراحی و تولید لحاظ شده است.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، میانگین مصرف سوخت این خودرو به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر در خارج از شهر را ۵.۷ لیتر و مصرف سوخت ترکیبی آن را ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر عنوان کرد.

قائم مقام محصول و کیفیت ایران خودرو اظهار کرد: این خودرو علاوه بر دارا بودن کیسه هوای راننده و سرنشین، دارای ترمزهای ضد قفل و از نوع دیسکی است که امنیت بیش تری را برای راننده و سرنشینان به همراه دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که با تولید و عرضه رانای ال ایکس، نیاز مشتریان در این بخش از بازار تامین شده و رضایت آنان بیش از پیش فراهم شود.

از مهم ترین ویژگی های رانای ال ایکس که آن را از رانای معمولی متمایز می کند داشتن سنسور هشدار دهنده موانع عقب، تجهیز درهای عقب به بلندگوی سیستم صوتی و شیشه بالابر برقی است. همچنین در جلو آمپر و صفحه نمایش داشبورد(MFD) رانای ای ایکس تغییراتی داده و طرح جدیدی ارایه شده است. این تغییرات شامل هشداردهنده ها، ساعت و دمای محیط است. همچنین در آیینه های جانبی این خودرو سنسور دماسنج نصب شده است.

قوای محرکه این خودرو و ویژگیهای فنی رانای ال ایکس نیز متناسب با نیاز و خواست مشتریان این بخش از بازار است. نوع موتور TU۵ با حجم ۱.۶ لیتر بوده و دارای بیشینه قدرت ۱۰۵ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور است.

موتور رانای ال ایکس ۱۶ سوپاپه بوده و سیستم سوخت رسانی آن از نوع تزریق الکترونیکی چند نقطه ای است. گیربکس این خودرو پنج دنده دستی است که البته تولید رانای اتومات نیز در دستور کار مهندسان ایران خودرو قرار دارد. بیشینه سرعت پیش بینی شده برای این خودرو ۱۸۹ کیلومتر در ساعت است که در ۱۲ ثانیه سرعت آن از صفر به ۱۰۰ می رسد. رانای ال ایکس دارای سیستم ضد سرقت، مه شکن جلو و عقب و کمربندهای ایمنی سه نقطه ای دارای سیستم پیش کشنده نیز است.