کوبانی شهری در خاک سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه روزهای سختی را سپری می‌کند. داعش آن را محاصره کرده اما نبردهای سنگینی هم میان گروهک تروریستی تکفیری داعش و کردهای سوریه آغاز شده است.

این شهر چند روز است که در محاصره داعش قرار دارد اما مقاومت مردمی و نیروهای پیش مرگ کرد سوریه همچنان مقابل حملات این کروهک مقاومت می کنند.

این شهر اکنون نیازمند کمک رسانی برای جلوگیری از سقوط است. اگر نیروهای دولتی سوریه به یاری مردم این شهر نیایند، کوبانی به چنگ داعش خواهد افتاد.

اکنون شهر در وضعیت قرمز قرار گرفته است و نیروهای کرد با نیروهای گروه تروریستی داعش وارد نبرد تن به تن شده اند.

گفته می شود که مردم شهر کوبانی از سلاح لازم برخوردار نیستند به همین خاطر دست حملات انتحاری زده اند.

در تازه ترین خبر گزارش شد که یک زن از اهالی شهر کوبانی، با منفجر کردن خود در میان نیروهای تروریستی داعش تلفاتی را به آنها وارد کرد.

نیروهای تروریستی تکفیری داعش اعتقاد دارند که کشته شدن به دست یک زن آنها را از رفتن به بهشت محروم می سازد!

در حالی که ائتلاف ضد داعش شکل گرفته است، اما این ائتلاف از زمان شکل گیری تاکنون هیچ اقدام در خور توجهی انجام نداده است.

حملات هوایی آمریکا با همراهی دیگر کشورهای ائتلاف ضد داعش هم هیچ تأثیری بر مقابله با تروریست ها نداشته است. در بیشتر حملات هوایی آمریکا ره مناطقی در سوریه و عراق مردم عادی و زیرساخت های سوریه هدف قرار گرفته است.

روز پنجشنبه جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا در اعترافی بزرگ، متحدان واشنگتن در منطقه از جمله ترکیه، عربستان سعودی و امارات را مسئول شکل گیری داعش اعلام کرد. این افشاگری با واکنش ترکیه و اردوغان روبرو شد که باعثعذرخواهی بایدن از متحدان آمریکا در منطقه شد.

از زمان آغاز حضور نیروهای تروریستی تکفیری در سوریه، دولت ترکیه حمایت های گسترده ای از این نیروها کرده است.