اخیرا پیامکی در زمینه پیش بینی زلزله در تهران منتشر شده و در آن اعلام شده است " محققان سازمان زلزله شناسی دانشگاه تهران اعلام کردند که با توجه به ۱۵ زلزله‌ای که در ۲۴ ساعت گذشته در ایلام به وقوع پیوست و رلزله دیشب فیروزکوه و چند ساعت اخیر گرمسار احتمال زلزله شدید در تهران در طی ۶۴ ساعت آینده و همچنین باز شدن گسل دماوند و همچنین فعال شدن آتشفشان دماوند را می‌توان پیش بینی کرد. "

در این پیامک همچنین از تمامی افرادی که در استان تهران سکونت دارند درخواست شده است که به مسایل ایمنی توجه بیشتری داشته باشند.

دکتر نوربخش میرزایی رئیس مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با تکذیب انتشار چنین اطلاعیه‌ای از سوی این مرکز گفت: این مرکز هرگز چنین اطلاعیه‌ای را در خصوص پیش بینی زلزله منتشر نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه پیش بینی زلزله غیر ممکن است، یادآور شد: در زمینه پیش بینی زلزله تنها کشور ژاپن توانسته موفقیت‌هایی کسب کند که این پیش بینی تنها ۲ تا ۳ ثانیه قبل از وقوع زلزله است.

میرزایی با اشاره به رخداد لرزه‌ای روزهای اخیر خاطر نشان کرد: ارتباط و همبستگی گسل‌های فعال تحت شرایط خاصی است.

رئیس مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه هر یک از گسل‌ها رفتار لرزه‌ای متفاونی دارند، ادامه داد: رخدادهای لرزه‌ای اخیر در غرب کشور عاملی برای بروز زلزله در تهران نخواهد بود.