به گزارش خبرآنلاین، «شعاعی از نیر اعظم»؛ رهیافتی به منظومه فکری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره پیامبر گرامی اسلام(ص) با گلچینی از بیانات معظم له، به تحلیل و تبیین زندگی و شخصیت حضرت محمد(ص) می پردازد.
این کتاب که در سال ۱۳۸۵ همزمان با سال پیامبر اعظم(ص) به سفارش دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری توسط گروهی از محققان و پژوهشگران حوزه علمیه قم تهیه و تدوین شد، نمونه ای از بهترین کتاب هایی است که با گردآوری علمی و محققانه بیانات معظم له، به مسائلی چون ویژگی های رسول اکرم(ص) و عصر بعثت، ماجرا و حقیقت بعثت پیامبر، وقایع خاص در تاریخ پیامبر اکرم(ص)، نقش اهل بیت(ع) در نهضت نبوی، انواع تعامل با پیامبر، وظایف مسلمانان نسبت به پیامبر و آموزه های او، رویداد نگاری دوران پیامبری حضرت محمد و پایه گذاری تمدن اسلامی پرداخته است.
گستردگی اطلاعات این کتاب تا اندازه ای است که می توان گفت سرفصل ها و اشاره های ارزشمند درباره هر چه که انسان معاصر بخواهد درباره پیامبر گرامی اسلام بداند، در آن یافت می شود.
از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این کتاب در کنار جمع آوری جامع و طبقه بندی دقیق بیانات رهبر انقلاب، با هدف تکمیل مطالب هر محور، آثار و فرمایش های امام خمینی(ره) درباره پیامبر اکرم و نوع گرایش بر ترین نویسندگان جهان اسلام در خصوص پیامبر و آثارشان مورد بررسی قرار گرفت و در قالب پاورقی به مجموعه افزوده شد.
چاپ هفتم این اثر در ۴۲۰ صفحه با قیمت ۲۰ هزار تومانمنتشر شده است.
۶۰۶۰