ملت ایران:شاید شما برای این که وزنتان را کم کنید، دست به هر کاری زده باشید، اما از هیچ کدام از روش های رایج نتیجه مطلوب دریافت نکرده باشید. در این مطلب شما را با روش های عجیب برای کاهش وزن آشنا می کنیم.

۱ - موز، سیب یا نعناع را بو کنید

نتایج یک تحقیق که روی ۳ هزار نفر در شیکاگو انجام شد، نشان داد افرادی که غذاها را بیشتر بو می کنند، کمتر گرسنه می شوند. در واقع محققین معتقدند که بوییدن غذاها مغز شما را گول می زند که شما در حال خوردن آن ماده غذایی هستید.

۲ - در مقابل صندلی میز ناهارخوری خودتان، یک آینه روی دیوار نصب کنید

میزان مواد غذایی خورده شده یک سوم افرادی که در مقابل خود آینه نصب کرده اند، کاهش یافته است. محققان بر این باورند که غذا خوردن در مقابل آینه این حقیقت را به شما یادآور می شود که چه اهدافی برای کاهش وزن در نظر دارید.

۳ - اطراف تان را با رنگ آبی پر کنید

یکی از علل اصلی که رستوران های فست فود کمتری را می یابید که دکوری آبی رنگ داشته باشد، این است که رنگ آبی در نقش یک مهار کننده اشتها می تواند به خوبی ظاهر شود. سعی کنید در بشقاب آبی غذا بخورید، رومیزی آبی رنگ روی میزتان باشد. همچنین سعی کنید از رنگ های زرد، نارنجی و قرمز اجتناب کنید، زیرا این رنگ ها موجب افزایش اشتها می شود.

۴ - از غذایتان عکس بگیرید

سعی کنید از غذایی که می خورید، عکس بگیرید و آن ها را در تلفن همراهتان به همراه تاریخ نگهداری کنید. مسلماً دفعات بعد دیدن عکس های غذاهای پرکالری که خورده اید، شما را از خوردن دوباره آن ها پشیمان می کند.

۵ - خودتان را ببندید

یکی از روش های موفق در کنترل وزن که در فرانسه پرطرفدار است، بستن خودتان با روبان است. فرانسوی ها قبل از رفتن به ضیافت شام، یک روبان نازک را زیر لباس به دور کمرشان می بندند و این موضوع موجب می شود زمانی که بیش از حد مجاز غذا می خورند، شکمشان به روبان فشار بیاورد و یادشان بیاید که باید خوش اندام بمانند.