زیتون جزو گروه میوه ها و با طبیعت گرم و خشک است. از این رو در طب سنتی از مغز گردو، مغز بادام، سرکه، عسل و شیرینی های طبیعی به عنوان مصلحات آن نام برده شده است.

دکتر مریم مقیمی، متخصص طب سنتی درباره این میوه پرخاصیت می گوید: «بهترین نوع زیتون، نوع سبز و رسیده آن است که در آب و نمک پرورانده شده باشد. اگر زیتون را همراه غذا مصرف کنید، باعثتقویت معده تان می شوید. البته افراد گرم مزاج باید بدانند که زیاده روی در مصرف زیتون می تواند باعثسوختن اخلاط در آنها شود».

وی تاکید می کند که آنتی اکسیدان های فراوان و روغن خوب موجود در زیتون باعثشده که این میوه به یکی از بهترین دوستداران قلب تبدیل شود و اثرات ضدسرطانی و ضد آلزایمری آن هم به اثبات برسد».

عضو دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران می افزاید: «گنجاندن حجم متعادلی از زیتون در رژیم غذایی خانم ها می تواند باعثتخفیف علایم سندروم پیش از قاعدگی در آنها بشود. بد نیست بدانید که برگ زیتون هم خاصیت ضد دیابتیک دارد».

مقیمی خاطرنشان می کند که بخور زیتون سیاه باهسته، برای تنگی نفس و ناراحتی های ریوی بسیار مفید است. ضمن اینکه ضماد برگ آن هم برای التیام پوست، زخم چشم و ورم های گرم در طب سنتی کاربرد دارد. «بهتر است بدانید که جویدن برگ زیتون می تواند در درمان آفت دهان هم موثر باشد». وی در نهایت به خاصیت مسهل بودن روغن زیتون هم اشاره کرد.

منبع: سلامانه