اختصاصی ملت ایران:

امروزه روشهای زیادی برای سم زدایی مطرح میشود که اکثر آنها مثل داروها و درمانهایی غیر طبیعی بسیار پرهزینه تبلیغ میشوند. اما ۱۰ ماده غذایی ساده و کم هزینه و طبیعی می تواند براحتی به سم زدایی بدن شما کمک کند:

میوه

میوه ها چون تا حدی مایع هستند به دفع سموم کمک می کنند علاوه بر این هضم انها آسان است و حاوی مقادیر زیادی انتی اکسیدان و فیبر و مواد مغذی هستند

سبزیجات

سبزیجاتی مثل اسفناج، کلم، چغندر و سبزیجات برگ سبز که محتوی کلروفیل هستند به سیستم گوارشی بدن کمک می کنند. کلروفیل همچنین در دفع مواد آلوده ای که از طریق محیط وارد بدن شده موثر است و همچنین به کبد در دفع سموم کمک می کند.

لیمو، پرتغال، لیمو ترش

مرکباتی مثل لیمو برای پاکسازی کبد بسیار نافع است. نوشیدن آب محتوی چند قطره لیمو ترش هر روز صبح توصیه پزشکان است زیرا سموم زدایی را بالا می برد. و به یاد داشته باشید ویتامین c یکی از موادی است که ضد سموم بدن است و سموم را به مواد قابل هضم تبدیل می کند.

سیر

یک حبه کوچک سیر سم زدای قوی است سیر کبد را تحریک می کند که آنزیمهای سم زدایی تولید کند و سموم را به سوی روند دفع شدن پیش می برد. پزشکان مصرف روزانه یک حبه سیر را توصیه می کنند.

کلم بروکلی

بروکلی در تولید آنزیمهای سم زدایی موثر است و از محرکهای قوی در تولید این آنزیمهاست.

چای سبز

چای سبز یک سم زدای قوی است و سم را با کمک محتوی مایع خود از بدن بیرون می کند.

چای سبز محتوی یکنوع آنتی اکسیدان بنام کاتچین است که عملکرد کبد را تقویت می کند.

دانه ماش

ماش سالهاست که توسط پزشکان برای تهیه داروها استفاده میشود دانه های ماش مواد سمی که جذب دیواره روده ها شده اند را از بین میبرد.

سبزیجات خام

خوردن خام موادی مثل هویج، پیاز، کلم، بروکلی، پونه، چغندر، سیر، مارچوبه و زرد چوبه در پالایش و پاکسازی کبد بسیار موثر هستند و کبد را از شر سموم خطرناک و مواد شیمیایب نجات می دهند.

دانه ها و آجیل

دانه کتان، تخم کدو، بادام، گردو، دانه شاهدانه، کنجد و آفتابگردان عملکرد خوبی در دفع سموم بدن دارند.

روغن امگا۳

استفاده از روغن آواکادو، زیتون و شاهدانه به دفع مواد سمی بدن کمک می کند. مواد سمی دیواره های روده جذب روغن شده و از بدن خارج میشوند.