ملت ایران:فرقی نمی کند چه شغلی دارید، چه یک زن خانه دار باشید یا کارمندی که باید صبح زود از خانه بیرون بزند، یکی از رایج ترین کارهایی که در ساعات اولیه صبح انجام می دهید، خوردن صبحانه است.

به گزارش روزگارنو، نحوه تغذیه شما در شروع یک روز کاری، بسیار در نحوه انجام کارهایتان تأثیرگذار بوده و در صورت عدم تغذیه صحیح، عواقبی سخت برایتان رقم خواهد خورد.

صبحانه صحیح خوردن، در واقع مقوله ای است که باید در پستی جداگانه به آن پرداخته شود و در مورد چگونگی های آن بحثکنیم. اما اگر صحبت صبحانه را در این پست وسط کشیدیم، تنها به این دلیل بود که محققین به صراحت اعلام کرده اند که خوردن یک لیوان آب ولرم و نصف یک لیموترش تازه، پیش از وعده صبحانه تان، می تواند شگفتی بیافریند.

آنها همچنین برای اینکار دلایل مفیدی نیز ارائه کرده اند که مطمئنیم با خواندن انها، شما نیز ترغیب می شوید تا هر طور شده آب و آب لیموتازه صبح گاهی فراموشتان نشود.

دلایلی که دانشمندان ذکر کرده اند، بدین قرار است:

۱. تقویت سیستم ایمنی بدن
به دلیل وجود ویتامین C در لیمو، بدن در مقابل بیماری هایی نظیر سرماخوردگی مقاوم می شود. همچنین کنترل فشار خون و تنظیم پتاسیم سیستم عصبی نیز را در بر خواهد داشت.

۲. ایجاد توازن PH
بدن انسان به خودی خود، به دلیل اسید سیتریک اسیدیته در بدن حالت قلیایی به وجود می اید. لز آنجایی که لیموترش نیز به عنوان اسیدی قوی عمل میکند، مصرف روزانه این ماده غذایی باارزش، می اتواند PH بدن را تنظیم کند.

۳. کمک به کاهش وزن
کاهش وزن نیز یکیدیگر از مقوله هائیست که پیشتر نیز درباره آن سخن گفته بودیم. مصرف این معجون در صبح ناشتا، تأثیر بسزایی در لاغری شما دارد.

۴. تسریع در هضم غذا
آب لیموی تازه و آب ولرم با تحریک دستگاه گوارش و پریستالسیس(امواج انقباضات عضلانی در دیواره روده) به هضم غذای شما کمک کرده و ضمنا عضلات معده را نیز قوی می کند.

۵. دفع سموم بدن از طریق ادرار
این نوشیدنی به عنوان مدری قوی عمل کرده و این خود به دفع سموم بدن کمک می کند.

۶. پاک شدن پوست
ویتامین C موجود در لیموی تازه، به روشن شدن پوست و جلوگیری از چین و چروکهای پوست کمک شایانی می کند.

به نظر می رسد دلایلی که در بالا ذکر شد، اگر سلامتی تان برایتان مهم است آنقدر محکم بودن تا شما را و. ادار کنند که صبح ناشتا لیوان آب و لیمو یتان را فراموش نکنید.