ملت ایران: اگر دقت کرده باشید انسان‌ها در ۲۴ ساعت بایستی هشت ساعت برای کار، هشت ساعت برای خواب و هشت ساعت را برای استراحت و کارهای شخصی در نظر داشته باشند که بعضا به خاطر اینکه درآمد بیشتری برای زندگی کسب کنند این هشت ساعت را به کار مشغول می‌شوند ودر اصل شانزده ساعت کار مداوم انجام می‌دهند و بقیه نیز صرف خورد و خوراک و خواب می‌شود که خیلی‌ها خواب درست و حسابی ندارند و همیشه از بدخوابی و بی‌خوابی رنج می‌برند. خیلی‌ها براین عقیده هستند که مدتهاست یک خواب خوب وراحت نداشته‌اند. این نوشتار کوتاه، کندوکاوی است بر راه‌‌حلی برای بهتر خوابیدن تمام افراد که به گروه خونی و جایی که در آن زندگی می‌کنند و به اطراف آن بستگی دارد؛

۱ - محل خواب ۲ - جهت خوابیدن ۳ - تخت مورد استفاده ۴ - فضای اطراف ۵ - دمای مورد نیاز جهت خواب راحت.

۱ - محل خواب: اتاقی با نور کم با حداقل فلز به کار برده شده در اطراف و سقف وکف.

۲ - جهت خوابیدن: اگر سمت قبله را صفر درجه در نظر گرفته و دایره‌ای رسم کنیم و جهت خوابیدن را که ۳۶۰ درجه است با درجات ۱۰ درجه‌ای تقسیم کنیم می‌شود در ۳۵ درجه مختلف خوابید، یعنی اینکه اول شما بایستی گروه خونی خود را تعیین کنید، سپس هر شب زاویه خواب خود را تعیین کنید و روز بعد از خود سئوال کنید که آیا شب قبل بهتر خوابیده‌اید یا بدتر؟ خواب‌هایی را که دیده‌اید می‌توانید به خاطر بیاورید یا نه و واقعا چند ساعت خواب خوب داشته‌اید؟ شب بعد با ۱۰ درجه بیشتر بخوابید ودر طول این ۳۵ شب فقط دو شب در دو درجه متفاوت، شما خواب خوبی خواهید داشت و همه رویاها را می‌توانید به خاطر بیاورید. بستگی به گروه خونی شما خواهد داشت و شما می‌توانید در تمام عمرتان در آن زاویه به خواب بروید. چون بهترین زاویه مثلا

۳۰ درجه و ۱۲۰ درجه است یا در درجه ۱۴۰ و ۲۸۰ درجه است که شما در این دو جهت واقعا خواب بهتری خواهید داشت. اگر شما این درجه‌ها را همیشه برای خواب در نظر داشته باشید، بی‌خوابی و بد خوابی نخواهید داشت و از نظر روحی و روانی هم بهتر خواهید بود.

۳ - تخت مورد استفاده: این تخت حتی المقدور بایستی چوبی بوده و تشک پنبه‌ای و غیر ابری باشد وملحفه‌ای رنگی آن را پوشانده باشد و به هیچ وجه تخت فلزی استفاده نشود.

۴ - فضای اطراف: اگر علاقه‌مندید که درهوای باز خواب خوبی داشته باشید بایستی اطرافتان درخت نباشد، سیم فشار قوی در اطراف شما نباشد و دستگاه‌های تولید صدا و فلزی نباشد.

۵ - دمای مورد نیاز جهت خواب راحت: بستگی به فصل فرق می‌کند و اصولا در درجه‌های خیلی سرد وخیلی گرم آرامش خواب به هم می‌خورد وباعثبدخوابی و بی‌خوابی خواهد شد.

منبع: رسالت