به گزارش ملت ایران به نقل از تهران کایدز، شما هنوز اول زندگی هستید. اگر یاد نگیرید که از همین حالا چطور مشکلاتتان را حل کنید و ناراحتی هایتان را برطرف کنید، چطور می خواهید زیر یک سقف، خوش وخرم زندگی تان را ادامه دهید؟

عذرخواهی از نامزدتان ممکن است مشکل به نظر برسد به خصوص زمانی که بر سر موضوعی با هم چندین بار مخالفت کرده باشید. ممکن است در خود توان گفتن " متاسفم " را نبینید و شاید هم هر کاری را که فکر می کردید به او می فهماند از کرده خود پشیمان هستید را انجام داده اید.

در این قسمت چندین روش جهت عذرخواهی مطرح شده است که توسط حل و فصل کردن اختلافات و عبرت گرفتن از تجارب به قضیه خاتمه خواهد داد.

7 نکته قابل توجه نامزدهای عصبانی!

۱ - انتقاد را با گشاده رویی بپذیرید

گوش دادن به حرفهای نامزدتان اولین و مهم ترین راه برای پایان دادن به جر و بحثبه شمار می رود. مجادله هایی که هر دوی شما تصور می کنید، حق با شما است و مشکل مربوط به هر جفتتان است. این به خصوص زمانی صدق می کند که قبلا هم بر سر موضوع فعلی بحثکرده باشید. وقتی او از شما انتقاد می کند، کمربندتان را از رو نبندید. اینطور نشان دهید که حرف او را می فهمید، همانگونه که انتظار دارید هنگامی که شما صحبت می کنید، او نیز متوجه منظورتان شود.

۲ - وقفه ایجاد کنید

در اوج یک مجادله، فشار خونتان بالا می رود، تپش قلبتان بیشتر می شود، و ممکن است چیزهای بگویید که لزوما " از بیان آنها منظوری ندارید. همیشه به " مکانی خلوت " نیاز دارید که در آن از هم جدا شده، آرام گرفته و افکار خود را جمع کنید.

۳ - مشکل ترین کلمه را به زبان آورید

یک عذرخواهی واقعی می تواند یکی از دشوارترین پیشنهاداتی باشد که ما ارائه می کنیم. برخلاف تصور عموم، همه افراد قادر به زبان آوردن این کلمه ۶ حرفی بوده و تا بحال هیچ کسی بعد از گفتن آن غش نکرده است. می توانید پیش از اینکه تسلیم شده و بگویید " متاسفم "، به بحثو جدل ادامه دهید اما بهتر است با بیان این کلمه آب را روی آتش ریخته و خیلی سریعتر قائله را ختم دهید. تقصیر را نباید فقط به گردن آقایان انداخت. گاهی اوقات خانها نیز می خواهند فقط حرف خودشان را به کرسی بنشانند.

۴ - جمله ای دلپذیر به او بگویید

وسط دعوا حلوا خیرات نمی کنند! این بدترین توجیهی است که می توانید برای بد و بیراه هایی که در دعوا گفته اید بیاورید. در میانه دعوا هم مراقب گفتارتان باشید تا حرفی نزنید که بعدها شرمنده شوید. برای آن که دلخوری ها را به سمت و سوی مثبتی بکشانید، از جملات دلسوزانه و خوشایند استفاده کنید. به یکدیگر یادآوری کنید که آن فقط یک اختلاف نظر معمولی بوده و اگر چه ممکن است برخی از عقاید همسرتان باعثاذیت و آزاد شما شود، اما در عوض بسیاری از محاسن دیگر او مانند خوش مشربی او، جدیتش، صداقت و ایمانش را دوست دارید. در اینصورت همسر شما نیز به احتمال زیاد دست به مقابله بمثل خواهد زد.

۵ - فراموشی را تمرین کنید

گاهی اوقات فراموش کردن حرفهای آزار دهنده کسی که دوستش دارید مشکل به نظر می رسد. اما اگر به طرف مقابلتان فرصت دهید تا در آرامش به او بگویید از حرفی که زده دلخورید، مسئله بسیار آسان تر حل خواهد شد.

۶ - برای تقریح برنامه ریزی کنید

بله! درست خواندید! بعد از اینکه کشمکش ها تمام شد، دلخوری ها تا حدودی رفع شد، ماجرا را در همین جا تمام نکنید. بگذارید اوضاع آرام و دلپذیر شود. وگرنه مجبورید تا ملاقات بعدی یا حتی جلوی پدر و مادر خود یا همسرتان دوباره برای جوش دادن رابطه ای که کمی خراب شده، تلاش کنید. بیرون بروید، قدم بزنید، فیلم ببینید و کاری را کنید که شما را خوشحال می کند.

۷ - ببخشید، اما همیشه فراموش نکنید

عذرخواهی تنها به این معنا نیست که بگویید متاسفید و آن اتفاق را برای همیشه فراموش کنید. در حقیقت، فراموشی باعثمی شود که مسئله مورد نظر مستعد بازگشت و سرایت دوباره به رابطه تان شود. با وقت گذاشتن برای بحثو گفتگوی منطقی و آزادانه در مورد مشکلات، در عین حالی که می دانید طرف مقابلتان را دوست دارید، خواهید توانست اختلاف نظرها را تبدیل به وسیله ای برای پیشرفت و ابزاری آموزنده گردانید.