ملت ایران:فرزاد حاتمی هنوز تیم آینده خود را انتخاب نکرده. مهاجم استقلال و تیم ملی از هلند، پرسپولیس، ذوب و فولاد پیشنهاد دارد اما فعلا در حال سبک سنگین کردن این پیشنهادها است تا یکی را انتخاب کند.
_ کجایی؟ وضعیتت چه شد؟
فعلا استراحت می کنم. البته تمرینات روزانه ام را انجام می دهم تا ببینم شرایط چگونه می شود.
_ از کدام تیمها پیشنهاد داری؟
فولاد، پرسپولیس، یک تیم هلندی، ذوب آهن و مس کرمان.
_ اسم تیم هلندی؟
اسم تیم را نمی گویم. چون تلفظش سخت است. جدا از شوخی هر وقت صد در صد شد اسم تیم را می گویم. بیشتر منتظر این پیشنهاد هستم تا ببینم نتیجه اش چه می شود. اگر هلند نشد به گزینه های داخلی ام فکر می کنم.
_ از پرسپولیس با تو تماس گرفته اند؟
پرسپولیس ها زنگ زدند و با هم حرف زدیم. اگر هلند نشد احتمالا به پرسپولیس می روم. حضور علی دایی یکی از عواملی است که شاید به پرسپولیس بروم. ضمن اینکه کار کردن زیر نظر حسین فرکی را هم دوست دارم.
_ پس حضورت در پرسپولیس جدی است؟
آره، خیلی جدی است اما اول باید ببینم پیشنهاد هلندم چه می شود. در این مورد باید دقیق تصمیم بگیرم. چون سال جام جهانی است و باید تیمی را انتخاب کنم که بتوانم مفید باشم و با تیم ملی به برزیل بروم.
_ رفتن تو به هلند ریسک نیست؟
چون مربی رویم نظر دارد نه. ضمن اینکه فوتبال اروپا است و یک بازیکن برای پیشرفت باید از این ریسک ها انجام بدهد. اگر بدانم پیشرفت می کنم حتی برای بازی به کره مریخ هم می روم.
_ شایعه شده بعد از عدم موفقیت استقلال در جذب آرش افشین، تو به این تیم برمی گردی. این شایعه درست است؟
خودم هم شنیده ام اما اگر هم بخواهند دیگر به استقلال برنمی گردم.
_ حتی اگر بخواهند؟
حتی اگر بخواهند. شک نکنید دیگر به استقلال برنمی گردم. این وسط دلم برای حنیف تنگ می شود. چند وقت است مسافرت هستم و او را نمی بینم. دلم برایش تنگ شده اما از این به بعد که در استقلال نیستم باید تحمل کنم.
_ راستی طلبت را از استقلال گرفتی؟
هنوز طلبم را نداده اند و پولی هم نگرفته ام. امیدوارم فتح اله زاده به قولش وفا کند و پول مرا بدهد.
_ مگر قول داده؟
او گفته در اولین فرصت پولت را می دهم. واقعا نمی دانم در استقلال چرا این اتفاقات رخ می دهد. تیم قهرمان لیگ شده و به جمع ۸ تیم برتر آسیا رسیده. پس دیگر نباید بهانه ای باشد برای پرداخت های مالی. فقط این وسط یک سوال می ماند که طی روزهای گذشته همیشه روبروی چشمانم نقش بسته.
_ چه سوالی؟
مگر بیانیه علیه جباری را باشگاه استقلال صادر نکرده؟
_ دقیقا. چطور؟
باشگاه استقلال در این بیانیه اعلام کرده که جباری ۹۰ درصد پولش را گرفته و حالا برای تمدید قرارداد ناز می کند. از مسئولان استقلال این سوال را دارم که چرا جباری ۹۰ درصد و حاتمی ۲۰ درصد؟ من نمی خواستم اسم از بازیکنی ببرم اما وقتی مسئولان استقلال خودشان نام بازیکن را می گویند چرا من نگویم؟ امیدوارم توضیح بدهند و شفاف سازی کنند که چرا جباری ۹۰ درصد پولش را گرفته و چرا من ۲۰ درصد؟ درست است که جباری کاپیتان استقلال است و باید حرمتش همیشه حفظ شود اما این چه ربطی دارد به اینکه پول بازیکنان یکسان پرداخت نشود؟ وقت قرارداد بستن به من نگفتند امکان دارد پول بازیکنی را بدهند و پول مرا نه. اگر می گفتند تصمیم دیگری می گرفتم. آدم به اینها اعتماد می کند و قرارداد می بنند اما در آخر هم می بینید که اینگونه برخورد می کنند.
_ حتما از دست امیر قلعه نویی هم ناراحتی؟
دوست ندارم درباره قلعه نویی حرف بزنم. در چند تیم شاگردش بودم و سعی کردم مثمرثمر هم باشم.