ملت ایران: آرش افشین آخرین و شاید بهترین خرید سپاهانی ها برای شروع لیگ سیزدهم بود هر چند ۵ خرید قبلی هم جزو بهترین های فوتبال ایران هستند و حالا با تکمیل شدن این فهرست می توان سپاهان را قهرمان فصل نقل و انتقالات نامید.

سپاهان امروز با تمام کردن قضیه انتقال آرش افشین ۶ سهمیه لیگ برتری خود را به بهترین شکل ممکن پر کرد. آنها رحمان احمدی، قاسم دهنوی، علی حمودی، یعقوب کریمی، شجاع خلیل زاده و آرش افشین را در تور خود انداختند و به خاطر بنیه مالی قوی و پیش قسط های آماده شان بدون جار و جنجال به هدف شان رسیدند.

ظاهرا سپاهانی ها که بعد از سه قهرمانی متوالی در لیگ برتر فصل قبل در رقابتی میلیمتری با آبی ها قافیه را به این حریف تهرانی باخته بودند امسال با توپ پری وارد لیگ سیزدهم خواهند شد تا دوباره زنجیره قهرمانی هایشان را پی بگیرند و با توجه به کسب جام حذفی در سال گذشته دوباره به قهرمانی هایشان ادامه بدهند.

در این میان نکته قابل توجه آنجاست که تقریبا هر شش بازیکن جدید لیگ برتری سپاهان فصل فوق العاده ای را پشت سر گذاشته و ملی پوشند. رحمان احمدی وشجاع خلیل زاده در اردوی آخر حضور داشتند و چهار بازیکن دیگر در اردوهای قبلی حاضر بوده و جزو ستاره های لیگ در فصلی که گذشت به حساب می آیند.

در این میان سپاهانی ها هادی عقیلی را هم از قطر برگردانده اند و به نظر می رسد اگر بتوانند خلعتبری را هم در اصفهان نگه دارند تیم ملی سپاهان تکمیل خواهد شد.

سپاهانی ها در ازای این همه خرید خوب و بزرگ تنها فرشید طالبی، میلان سوشاک و احمد جمشیدیان را از دست داده اند و بدون شک می توان عنوان قهرمان نقل و انتقالات را به این باشگاه اعطا کرد.