ملت ایران:قرار بود عابدزاده دوم باشد و دروازه سپاهان را تا ۱۰ سال بیمه کند اما مصاحبه های رنگ و وارنگ مدیران سپاهان انتظارات را از او بالا برد تا با یکی دو باخت، انتقادات از این دروازه بان جوان بالا بگیرد و باعثشود که شهاب گردان جایگزین او درون دروازه سپاهان شود. محمدباقر صادقی اگرچه در نیم فصل دوم بدون حاشیه بر روی نیمکت سپاهان نشست اما با حضور رحمان احمدی و ماندن گردان در تیم اصفهانی عملا از تیم کنار گذاشته شد تا حالا منتظر پیشنهادهای دیگر باشد.
آخرش به کدام تیم می روی؟
من از چند تیم پیشنهاد دارم و هنوز مشخص نیست که با چه تیمی قرارداد ببندم. اگرچه سپاهانی ها آنطوری که باید به من لطف نکردند و زودتر به من نگفتند که دنبال یک تیم باش، اما هنوز هم پیشنهاد دارم. البته قبل از آن پیشنهادهای زیاد و خوبی از تیم های آسیایی داشتم اما سپاهان به من نگفت که مرا نمی خواهد و زمانیکه رحمان را جذب کردند، باز هم در پاسخ به سئوالات من می گفتند که فعلا صبر کن. وقتی رحمان به تیم ما آمد و شهاب نیز ماندنی شد، به من گفتند که دنبال تیم باش و ۵۰ درصد از قرارداد من را نیز پرداخت نکردند.
۵۰ درصد؟ با آنها صحبت نکردی که قراردادت را پرداخت کنند؟
چرا صحبت که کردم اما آنها به من گفتند که تیمت را مشخص کن. خب وقتی تیمی یک نفر را نمی خواهد باید پولش را پرداخت کند. من که نمی خواهم از تیم جدا شوم، آنها مرا نمی خواهند و شاید دیگر نخواهند آن را بدهند.
دلیلش را نگفتند؟
نمی دانم چرا اینگونه رفتار می کنند.
رضایتنامه ات هنوز صادر نشده است؟
نه، به من گفتند که ابتدا تیمت را مشخص کن تا بعد در مورد رضایتنامه ات تصمیم بگیریم.
خودت مایلی به کدام تیم بروی؟
اولویت من ذوب آهن است اما دو سه پیشنهاد خوب دیگر هم دارم که روی آنها نیز فکر می کنم. راستش امسال فقط به پیشرفتم فکر می کنم و هر تیمی باعثپیشرفتم شود را انتخاب می کنم.
شرطی در مورد اینکه دروازه بان اول باشی برای تیم ها گذاشته ای؟
نه. اصلا هیچ شرطی نگذاشته ام. در تیم سپاهان که همه می گفتند شرط کرده به عنوان دروازه بان اول بازی کند، این نبود. اگر شرط گذاشته بودم، رضا محمدی ۳ بازی فیکس بازی نمی کرد و شهاب گردان یک نیم فصل بازی نمی کرد اما جایی می روم که شرایط برایم فراهم باشد.
قبول داری زود بود به سپاهان بروی؟
من به خاطر پول به سپاهان نرفتم، به هر حال در سپاهان شرایطی برای من فراهم کردند و فرش قرمزی برای آمدن به سپاهان جلوی من پهن کردند اما وقتی آمدم، آنجور که باید و شاید پای من نایستادند و درست زمانیکه به شرایط خوبی رسیده بودم، مرا کنار گذاشتند. ابتدای فصل گفتند که صادقی دروازه بان ۱۰ سال آینده سپاهان است اما پای حرف هایشان نایستادند و این در حالی بود که فکر نمی کنم با من ضرری کردند چون سپاهان با من قهرمان نیم فصل شد و در بازی های حذفی سه مسابقه برای تیم بازی کردم و تیم را تا مرحله یک چهارم نهایی بالا آوردیم. در آسیا هم فکر نمی کنم امسال بدتر از سال گذشته نتیجه گرفتیم.
برخی می گفتند سپاهان نه آنقدر ابتدای فصل تو را بالا می برد و نه میانه های فصل اینگونه تو را کنار می گذاشت.
من دقیقا همین را می گویم. من از آقای رحیمی نه آنقدر انتظار داشتم که ابتدای فصل به من بگویند عابدزاده دوم و نه اینگونه مرا کنار بگذارند و پشتم را خالی کنند. من از سپاهان ناراحت نیستم بلکه از یک سری آدم های معدودی ناراحت هستم که مرا به تیم آوردند و بعد از آن پشتم را خالی کردند اما سپاهان تیم بزرگی است و تماشاگران بزرگی دارد و به خاطر این تماشاگران همیشه موفق است چون انتظارات از آنها بالاست. هر بازیکنی به سپاهان می آید، ابتدا با انتظارات زیادی روبرو می شود اما باید خودش را با شرایط وفق دهد اما باید به بازیکنان بیشتر فرصت دهند.
راستی فکر می کنی امسال ذوب آهن تیم آبرومندانه ای می بندد؟
بستگی به باشگاه دارد که چه سیاست هایی دارد. آنها پارسال صرفه جویی کردند و دیدند که با ۵۰۰ میلیون صرفه جویی، نزدیک به ۱۰،۲۰ میلیارد ضرر می کنند بنابراین به نظرم آنها باید به صورت معقول برای فصل پیش رو هزینه کنند و تیم خوبی روانه رقابت های لیگ برتر کنند و مطمئنم حتی اگر در حد یک تیم معمولی هم هزینه کنند، جزء تیم های بالای جدول قرار می گیرند.