ملت ایران: کارلوس آلبرتو پریرا، سرمربی سابق تیم ملی برزیل، معتقد است که تیم فعلی سلسائو می تواند با پیروزی در فینال جام کنفدراسیون ها، به عصر برتری اسپانیا پایان بدهد.

برزیل با پیروزی ۲-۱ مقابل اروگوئه، به فینال جام کنفدراسیون ها راه پیدا کرد؛ در حالی که اسپانیا تنها در ضربات پنالتی موفق به شکست دادن ایتالیا شد.

پریرا که در سال ۱۹۹۴ برزیل را قهرمان جام جهانی کرد و اکنون مدیر فنی تیم برزیل است، معتقد است نمایشی که ایتالیا مقابل اسپانیا ارائه داد، می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس بازیکنان برزیلی شود و کمک کند تا آنها به دوران اقتدار ماتادورها پایان بدهند.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت: " اکنون زمان پایان دادن به عصر اسپانیاست. من با اسکولاری و کادر فنی صحبت کردم و فکر می کنم اکنون زمان تغییر سیستم نیست. ما همین مسیری که تاکنون پیمودیم را ادامه خواهیم داد. برزیل در خانه بازی می کند و باید ابتکار عمل را در دست بگیرد. این دیداری است که همه در انتظار آن بودند. البته هوادران ترجیح می دادند ما در فینال با حریف دیگری روبرو شویم. ولی برزیل در شرایط فوق العاده ای قرار دارد و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است که می توان به راحتی آن را درک کرد.

اسکولاری در چند ماه گذشته فوق العاده کار کرده است. ما مقابل ۵ تیم بزرگ بازی کردیم و شکستی نداشتیم. ما می دانیم که ایتالیا یک نیمه بسیار خوب مقابل اسپانیا داشت؛ آنها در این دیدار با هوش، اراده و اشتیاق بازی کردند و حتی می توانستند به پیروزی برسند. "