ملت ایران: کریم بوستانی با تمجید از جباری افزود: مجتبی جباری از ارکان استقلال است و بازیکن بسیار بزرگی است و ان شاالله مشکلش به زودی حل خواهد شد. او در فصل گذشته بسیار موثر بود. حتی جواد نکونام، او هم بازیکن بسیار بزرگی است. ما به اینها برای حضور قدرتمند در آسیا نیاز داریم. خدا را شکر هیچ کدامشان هم مشکل مالی ندارند که به خاطر پول از استقلال جدا شوند. جباری در شرایط مالی بدتر از الان هم در استقلال حاضر بوده و ثابت کرده دلش استقلالی است.

وی در رابطه با نکونام نیز گفت: نکونام هم پیشنهادات زیادی دارد و مطمئن باشید قلعه نویی مشکلی با او ندارد. اگر قلعه نویی با نکونام مشکل داشت؛ خیلی صریح این مسئله را می گفت.

بوستانی در پاسخ به این سوال که وضعیت بازیکنان خارجی مد نظر استقلال و پژمان منتظری به کجا رسید، به ایسنا گفت: درحال مذاکره با چند تن از آنها هستیم. ۴ تا ۵ بازیکن را پسندیدیم و ان شاالله از بین آنها بازیکنان مورد نظر را جذب می کنیم. درباره ی منتظری هم چیزی قطعی نشده و تصمیم گیری به خودش ربط دارد. من هم چیزهایی شنیده ام که او تا نیم فصل با ما خواهد بود اما هیچ چیز قطعی نیست.

مربی استقلال درباره ی آخرین وضعیت این تیم گفت: ما از روز شنبه ده جلسه تمرین برگزار کرده بودیم و چون بازیکنان خسته بودند و احتمالا ۱۴ تیر هم به اوکراین برویم، تصمیم گرفته شد جمعه تمرین نداشته باشیم و از شنبه مجددا در دو نوبت به تمرین بپردازیم. قرار است سایر ملی پوشان ما هم از شنبه به ما اضافه شوند. جباری، نکونام و حیدری هم هفته ی آینده به استقلال اضافه می شوند.

مربی استقلال در ادامه و در پاسخ به این سوال که چرا اکثریت خریدهای نیم فصل دوم فصل گذشته ی استقلال، در لیست مازاد قرار گرفته اند و آیا این انتقاد از استقلال منطقی نیست، اظهار کرد: من این را بد نمی دانم. حاتمی وقتی به تیم اضافه شد تا پنج هفته به صورت متوالی گلزنی می کرد. یا ایمان موسوی که گل های حساسی را به ثمر رساند. به مرور زمان شرایطی ایجاد شد که نشد در استقلال بمانند و نتوانستند خواسته های آقای قلعه نویی را براورده سازند. به هر حال آنها تا حدی افت کردند و شاید دلیل آن، فشردگی لیگ بود. با این حال از شایستگی های آنها چیزی کم نمی شود.

او در پاسخ به این سوال که قرعه ی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا را چگونه ارزیابی می کند، بیان کرد: واقعیت این است که شناخت چندانی از تیم تایلندی نداریم. انتظار داشتیم به یک تیم عربی برخورد کنیم، با این حال حضور این تیم تایلندی در بین هشت تیم نخست، نشانگر قدرت این تیم است. می دانیم فوتبال تایلند سرعتی است و به سرعت در حال پیشرفت است. البته قبول دارم که قرعه ی خوبی بدست آورده ایم اما برای قهرمانی در آسیا باید پیروز شد و فرقی ندارد با چه تیمی روبه رو می شوید. برای شناخت بیشتر، قرار است آقای ماجدی فیلم هایی تهیه کند تا کادر فنی با آنالیز آنها، شناخت بهتری از این تیم بدست آورد.