ملت ایران:هواداران بارسلونا با اشتهای زیاد در انتظار فصل جدید لیگا هستند تا شاهد هنرنمایی لیونل مسی در کنار نیمار، ستاره برزیلی جدید تیم خود باشند. بارسلونا پس از کش‌وقوس‌های زیاد نیمار، ستاره جوان سانتوس را جذب کرده است.

یوهان کرایف، اسطوره سابق بارسلونا جذب نیمار را تصمیمی درست ندانست و در سخنانی عجیب خواستار فروش مسی شد؛ چرا که معتقد است با آمدن نیمار جنگ غرور در بارسلونا شعله‌ور خواهد شد. او در گفت‌وگو با روزنامه‌ " مارکا " اسپانیا عنوان کرد: " بارسلونا نیمار را خرید و باید مسی را بفروشد. بر این باورم که با آمدن نیمار جنگ غرور بین او و مسی شعله‌ور خواهد شد. بارسلونا برای جلوگیری از چنین مشکلی باید مسی را بفروشد. مخالف درگیری و نزاع بین بازیکنان هستم، به همین خاطر اگر رییس بارسلونا بودم، هیچ وقت نیمار را جذب نمی‌کردم. "

او افزود: " نیمار و مسی هر دو در زدن ضربات ایستگاهی تبحر دارند. الان سوال این است که کدام یک از آنها پشت این ضربات قرار می‌گیرند؟ گذشته از این بارسلونا و نیمار با شرکت نایک قرارداد دارند اما مسی با آدیداس. این مسائل مشکل‌ساز خواهد شد. اگر من بودم، هیچ‌گاه دست به چنین ریسکی نمی‌زدم و نیمار را با وجود مسی جذب نمی‌کردم. "

کرایف درباره این سوال که مسی با ساموئل اتوئو و زلاتان ابراهیموویچ در مقطعی به مشکل خورد. آیا این احتمال نمی‌رود که او با بازیکنان بزرگ نمی‌تواند کار کند، این گونه پاسخ داد: " به نظر می‌رسد مسی تا حدودی دیکتاتور است. وقتی این توانایی را داری که در هر بازی بهترین بازیکن شوی، باید تا حدودی دیکتاور هم باشی؛ چرا که هیبتت در محک قرار می‌گیرد. فشار روی مسی زیاد است؛ چرا که تماشاگران همواره از او می‌خواهند که حرکات دیدنی و بی‌نظیر را در زمین انجام دهد. برای چنین کاری باید او را در شرایط ایده‌آل نگه داشت و همه چیز طبق روال او باشد. "

کرایف از سال ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۸ پیراهن بارسلونا را به تن می‌کرد. او پس از خداحافظی به دنیای مربیگری روی آورد و سال‌ها با آبی‌ - اناری‌ها افتخار کسب کرد و حتی بعضی‌ها معتقدند که دوران طلایی بارسلونا به زمان حضور این مربی هلندی در نوکمپ برمی‌گردد. او حتی پس از خداحافظی از دنیای مربیگری رابطه خود را با بارسلونا قطع نکرد و از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ به عنوان نایب رییس و دست راست خوان لاپورتا فعالیت کرد. اما پس از انتخاب راسل در سال ۲۰۱۰ او به طور کلی از بارسلونا کنار گذاشته شد که این باعثشده است تا او به دشمن راسل تبدیل شود و همواره علیه او صحبت کند.