ملت ایران: سرخیو راموس که با تیم ملی فوتبال اسپانیا در جام کنفدراسیون ها در برزیل به سر می برد، از انتخاب کارلو آنچلوتی به عنوان سرمربی جدید رئال مادرید خوشحال است.

او در گفت وگو با روزنامه " آس " اسپانیا عنوان کرد: از این که سرانجام سرمربی جدید رئال مادرید انتخاب شد، خوشحالم. امیدوارم که حضور این مربی ایتالیایی در اسپانیا با موفقیت همراه باشد. آنچلوتی مربی بزرگی است و کارنامه درخشانی دارد. او بر اساس سابقه درخشانی که دارد انتخاب شده است. آنچلوتی یا تیم های مختلفی جام کسب کرده است و مربی بزرگی به شمار می آید. یک مربی بزرگ باید در تیمی بزرگ مربیگری کند و من خوشحالم که آنچلوتی در تیم بزرگ رئال مادرید مربیگری می کند. به خوبی آنچلوتی را می شناسم و می دانم که کارنامه درخشانی دارد. موفقیت او با تیم های مختلف بیانگر این است که او به خوبی می تواند از بازیکنان کار بکشد و از مهارت آنها استفاده کند.

تیم ملی فوتبال اسپانیا در نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها پنجشنبه شب به مصاف ایتالیا می رود تا فینال یورو ۲۰۱۲ این بار در برزیل تکرار شود. راموس درباره این بازی گفت: از این که در این مرحله به مصاف تیم بزرگی همچون ایتالیا می رویم، خوشحالم. انگیزه زیادی برای قهرمانی در جام کنفدراسیون ها داریم. برای قهرمانی در این رقابت ها نباید اشتباه کنیم و با توازن و هماهنگی کامل برابر حریفان خود ظاهر شویم. پیش از این در سال ۲۰۰۸ در ضربات پنالتی ایتالیا را شکست دادیم. در سال ۲۰۱۲ هم در فینال پیروز شدیم اما نباید با این نتایج تکیه کرد؛ چرا که فوتبال در گذشته زندگی نمی کند و همواره به آینده می نگرد. در اوج بودن و قهرمانی یک مساله است و حفظ آن یک مساله دیگر. الان بزرگ ترین چالش برای ما حفظ موفقیت های اخیر و تداوم قهرمانی هاست برای این کار نیازمند تلاش هستیم. می خواهیم موفقیت های خود را تداوم بخشیم.