ملت ایران: این اتفاق در حالی رخ داد که حاتمی در روزهای ابتدایی حضورش در استقلال درخشش خوبی داشت و خیلی‌ها تصور نمی‌کردند او از این تیم جدا شود. می‌گویند حاتمی به‌شدت از قلعه‌نویی دلخور است ولی در مصاحبه‌هایش در این خصوص چیزی نگفته است. با این حال او در گفت‌وگو با خبر‌ورزشی تأکید می‌کند که یک نفر در استقلال دوست نداشت که او بماند. حاتمی در این مصاحبه تأکید می‌کند که از باشگاه پرسپولیس پیشنهاد دارد و احتمالاً به این تیم خواهد رفت. صحبت‌های حاتمی را می‌خوانید.

*از استقلال جدا شدی؟

بله، رضایتم را گرفتم و جدا شدم.

*مگر قرار نبود با فتح‌ا…‌زاده مذاکره کنی؟

فتح‌ا…‌زاده گفت شنبه با هم جلسه می‌گذاریم اما آنها با من تماسی نگرفتند و حالا رسماً بازیکن آزاد هستم و با تیم‌های مدنظرم صحبت خواهم کرد.

*جدایی از استقلال ناراحت‌کننده نیست؟

به‌هر‌حال این سرنوشت من است و از هواداران استقلال هم حلالیت می‌طلبم. من تا آنجا که توانستم تلاش کردم و چند هفته هم به‌خاطر مصدومیت و بیماری در اوج نبودم. با این حال خوشحالم که توانستم در شش ماه با استقلال قهرمانی در لیگ‌برتر را تجربه کنم.

*مثل اینکه در استقلال از خیلی‌ها ناراحتی؟

عده‌ای از دوستان قدر ما را ندانستند و حتی به خاطر زحمات‌مان یک تشکر خشک و خالی هم نکردند.

*مثل اینکه از قلعه‌نویی به‌شدت ناراحت هستی؟

من در مورد شخص خاصی حرف نمی‌زنم.

*قضیه جام قهرمانی چه بود که خیلی از این موضوع ناراحت شدی؟

آقایان مصاحبه کردند که برخی‌ها لیاقت پوشیدن پیراهن استقلال را ندارند، آیا این حرف است؟ من که فرزاد حاتمی هستم، دوستان آرش برهانی که آقای گل است و به او آقای آرش گل می‌گویند را با ۱۰۰ گل زده نخواستند و اول به او گفتند تو را نمی‌خواهیم. دوستان به برهانی وفا نکردند حالا من چه انتظاری داشته باشم؟ بازیکنی که حاضر شد برای استقلال هر کاری انجام دهد و چند سال است در این تیم بازی می‌کند مثل آب خوردن با او این برخورد شد حالا من که یک درصد هم احترام ندیدم.

*مثل اینکه از پرسپولیس پیشنهاد داری؟

بله، پیشنهاد دارم.

*ولی آنها سیدصالحی را در پست تو دارند و مهاجمان دیگری هم در پرسپولیس هستند؟

من دیگر این‌ها را نمی‌دانم. فقط باید بگویم که پرسپولیس با مدیربرنامه‌های من صحبت کرده و خواهان جذب من شده است. الان هم شمال هستم و ظرف یکی، دو روز آینده با این تیم مذاکره خواهم کرد.

*از رفتن به پرسپولیس نمی‌ترسی؟

چرا باید بترسم؟ اصلاً نمی‌ترسم و در گذشته هم خیلی‌ها از این دو تیم به تیم رقیب رفته‌اند. من در استقلال روزهای خوبی داشتم ولی یک نفر دوست نداشت در این تیم بمانم و به خاطر همین یک نفر احتمالاً به تیم رقیب یعنی پرسپولیس می‌روم. اگر به پرسپولیس رفتم علی دایی در آن نقش دارد چون کار کردن با او افتخار است.

*چه کسی نمی‌خواست در استقلال بمانی؟

اسمش را نمی‌خواهم به زبان بیاورم، خودش می‌داند.

*مثل اینکه از فولاد و چند تیم دیگر هم پیشنهاد داری؟

بله ولی اولویت من تهران است و دوست دارم به خاطر مادرم در تهران بازی کنم.

*دلت برای حنیف عمران‌‌زاده تنگ نمی‌شود؟

او دوست من است و خاطرات خوبی با هم داریم و همچنان با هم به‌عنوان رفیق می‌مانیم حتی اگر در تیم رقیب بازی کنم البته آنجا محسن بنگر هم هست و اگر به پرسپولیس رفتم در مسابقات درون‌تیمی با هم کری داریم.

*اگر به پرسپولیس بروی فکر می‌کنی چه آینده‌ای در انتظارت است؟

عملکردها مشخص می‌شود. مطمئن باشید به هر باشگاهی بروم جواب اعتماد آن مربی را می‌دهم.