ملت ایران:اکثر تیم های لیگ برتری نفرات خود را شناخته و تمریناتشان را از مدتها قبل شروع کرده اند ولی در این میان تعدادی از سرشناس ترین مهاجمان ایران که یا ملی پوش هستند یا سابقه پوشیدم پیراهن تیم ملی را دارند این روزها هنوز تیم خود را مشخص نکرده اند و گویا منتظر چرب ترین پیشنهاد خود هستند. البته شاید بتوان عذر آنهایی را که همراه تیم ملی در ۳ بازی آخر بودند را پذیرفت ولی آنهایی که تیم کی روش را هم همراهی نمی کردند واقعا به جز انتظار برای دریافت ارقام کلان تر، منتظر چه چیز دیگری می توانند باشند؟
۱ - کریم انصاریفر
با وجود اینکه بعد از بازی دوستانه با عمان، از تیم ملی خط خورد ولی هنوز که هنوز است به پیشنهاد پرسپولیس برای تمدید قرارداد روی خوشی نشان نداده است و با شناختی که از علی دایی و اخلاقش داریم بعید است تا به همشهری جوان خود برای بازگشت به جمع قرمزها روی خوش نشان دهد. کریم مدتی به بهانه بررسی پیشنهادات اروپایی اش همه را سردواند ولی نه از خارج خبری شده و نه موضع داخلی خود را مشخص می کند.

۲ - میلاد میداوودی
پس از نیمکت نشینی دور رفت، در تعطیلات نیم فصل به آلومینیوم ملحق شد و حالا با سقوط این تیم به دسته اول یک مهاجم بدون تیم است. جالب این که پیشنهادی برای او که تا ۲ سال قبل چشم و چراغ فصل نقل و انتقالات بود، سراغ نداریم. گفته می شود در نهایت شاید از بین تیم هایی چون مس کرمان، ذوب آهن یا استقلال صنعتی اهواز یک تیم را برای ادامه دوران بازیگری اش انتخاب کند، هرچند که هیچ کدام از این تیم ها هم با جدیت خواهان میلاد نشده اند.

۳ - فرزاد حاتمی
انتخاب شدنش توسط کی روش برای تیم ملی و چند ثانیه حضور برابر کره جنوبی، التیام زخم نخواستن او توسط قلعه نویی بود. حاتمی در نیم فصل استارتی رویایی با استقلال داشت ولی بعد از آن به سایه رفت. البته او هنوز مشتریانی دارد. از سورینت(راه آهن) و فولاد گرفته تا همین امروز که ناگهان نام پرسپولیس مطرح شد. البته در این مورد آخری کمی مشکوکیم چون ذائقه دایی خیلی مهاجمان بلند بالا و تنومند را نمی پسندد.

۴ - آرش افشین
وقتی دست رد به سینه فولادی ها زد گمان کردیم که بلافاصله با یک تیم پرستاره تر و متمول تر قرارداد خواهد بست ولی گویا مدیربرنامه هایش فعلا بازار گرمی را به ثبت قرارداد ترجیح می دهد. گفته می شد در آستانه جذب شدن توسط استقلال است ولی حالا بینشان فاصله افتاده البته فعلا ملالی نیست چون او دست به نقد یک پیشنهاد ۱۰ رقمی از سپاهان در جیب دارد.

۵ - مهرداد اولادی
به هردلیلی قراردادش را با ملوان فسخ کرد و مطالباتش را هم بخشید تا حالا یکی از ملی پوشان بدون تیم باشد. فعلا هیچ پیشنهادی ندارد. شاهد این ادعا هم گفته های خودش: " بازیکن آزاد هستم، هرتیمی مرا می خواهد می تواند پیشنهاد خود را ارائه کند. البته لعید می دانیم بازیکنی با مختصات اولادی به گروه خونی دایی و قلعه نویی سازگار باشد. خبری از تمایل سپاهان هم نیست و فعلا مهرداد منتظر زنگ گوشی موبایل خود است.
*****
البته غیر از نفرات نامبرده تنی چند از مهاجمان دیگر هم هستند که تکلیف خود را مشخص نکرده اند. محمدقاضی که گفته می شد با استقلال توافق کرده توسط مدیربرنامه هایش این خبر را تکذیب کرد ولی با این حال بازهم احتمال استقلالی شدنش زیاد است. غلامرضا رضایی هم بعد از فراغت از تیم ملی هنوز با پرسپولیس تمدید نکرده است، هرچند که با توجه به رابطه خوب این مهاجم با علی دایی بعید است شماره ۱۰ قرمزها از این تیم جدا شود. ایمان موسوی هم بعد از نیم فصل نه چندان دلچسب در استقلال و خواسته شدن عذرش توسط قلعه نویی فعلا در جستجوی یک پیشنهاد خوب است.