ملت ایران: لوئیس فلیپه اسکولاری، سرمربی تیم ملی برزیل در صحبت هایی اعلام کرده اروگوئه تیمی است که می تواند بیشتر از سایر حریفان درمرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها، کار را برای برزیل سخت کند.

برزیل دیشب موفق شد تا در دیداری تماشایی از سد ایتالیا عبور کند تا رقابت های مرحله گروهی جام کنفدراسیون ها را در صدر جدول گروه به پایان برده و درمرحله نیمه نهایی مقابل تیم دوم گروه دیگر(که به احتمال قریب به یقین اروگوئه خواهد بود) به میدان خواهد رفت.

دراین میان و در پایان بازی برزیل مقابل ایتالیا، اسکولاری در صحبت هایی درمورد حریف بعدی تیمش گفت: «اروگوئه تیمی است که می تواند بیشترین سختی ها را برای ما ایجاد کند. اروگوئه تیم کاملی است که خیلی خوب توسط اسکار تابارس روی این تیم کار شده و سبک کاری ای دارد که اگر در مرحله نیمه نهایی به آنها بخوریم، به سختی های زیادی برخواهیم خورد. باید کاملا مراقب باشیم.»

از نظر اسکولاری، اروگوئه تیمی است که بیش از سایر تیم ها نظر مثبت الکساندر گالو، ناظر تیم ملی برزیل را به خود جلب کرده و البته یادآوری کرد که خودش شخصا نتوانسته بازیهای سلسته را تماشا کند: «من بازیها را ندیدم. گالو بازی های ایتالیا، مکزیک، اروگوئه را تماشا کرده و نکات و جزئیاتی را اعلام کرده و به ما گفته که اروگوئه کاملا مجهز است و شرایط فوق العاده ای دارد.»

تنها در صورتی اروگوئه تیم دوم گروهش نخواهد شد که نتواند از سد تاهیتی عبور کرده و نیجریه هم اسپانیا را گلباران کند.

اسکولاری در مورد شرایط تیم خودش هم گفت: «تیم ما برای بازی درنیمه نهایی آماده است ولی برای جام جهانی آماده نیستیم و نظم تکنیکی تیم را باید بیش از این مشخص کنیم.»

در بخش پایانی صحبت های اسکولاری که در وب سایت آ. اس بازتاب یافته، صحبت های او درمورد نیمار را مطالعه می کیم: «نیمار یک نابغه است. این را به خاطر گلی که از روی ضربه ایستگاهی زد می گویم. تنها کسانی که نابغه باشند می توانند برخی مفهوم ها را درک کرده و تفاوت ها را رقم بزنند؛ نیمار کسی است که این تفاوتها را رقم می زند.»