ملت ایران: چزاره پراندلی سرمربی تیم ملی ایتالیا در صحبت هایی به تمجید از عملکرد شاگردانش در بازی شنبه شب مقابل برزیل پرداخته است.

آتزوری گرچه بانتیجه ۲-۴ مغلوب برزیل میزبان شد ولی در مرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها حضور خواهد داشت و دراین مرحله به احتمال قریب به یقین مقابل اسپانیا قرار خواهد گرفت.

درپایان این بازی چزاره پراندلی سرمربی تیم ملی ایتالیا به رای سپورت گفت: «ما در نیمه دوم عملکرد فوق العاده ای را به نمایش گذاشته و شایسته یک نتیجه تساوی بودیم ولی برای بازیکنان بزرگ کاری ندارد که تیم را تنبیه کنند. من در مجموع راضی ام. ما در نیمه دوم با شخصیت فوق العاده ای بازی کردیم. واکنش تیم فوق العاده بود. ما رو به جلو بازی کردیم و وقتی بازی ۲-۳ بود می توانستیم کار را به تساوی بکشیم.»

سرمربی آتزوری درادامه به این نکته اشاره کرد که با مصدومیت مونتولیوو و آباته، کار برای تیمش سخت تر شد؛ چرا که او مجبور گردید تا دو تعویض اجباری انجام دهد ولی پراندلی ۵۵ ساله از واکنش بازیکنانش راضی است: «ما مجبور شدیم تا دو تعویض زودهنگام انجام دهیم. سخت بود ولی بعد از شروع نیمه دوم، دیدیم که سیستممان به چه ترتیب است و این سیستم خوب جواب داد.»

پراندلی در بخش دیگری از صحبت هایش در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت: «در نیمه اول با ترس بازی کردیم. مقابل برزیل نباید در سبک بازی ات، ترس را نشان دهی. برزیل در کنار اسپانیا، یکی از قوی ترین تیم های دنیاست و هنوز فضای زیادی برای رشد و پیشرفت دارند.»

به احتمال خیلی زیاد در مرحله نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها شاهد تکرار فینال یورو۲۰۱۲ ومصاف ایتالیا - اسپانیا خواهیم بود. پراندلی دراین باره گفت: «ما به دنبال رشد هستیم و این بازیها به ما کمک می کنند تا پیشرفت کنیم. اسپانیا بهترین تیم دنیاست؛ پس اگر قرار باشد مقابل این تیم قرار بگیریم، قوایمان را بازیافته و بازی می کنیم.»

باخت شنبه شب ایتالیا مقابل برزیل به منزله ادامه ۳۱ سال بدون بردآتزوری مقابل سلسائو است. آخرین برد ایتالیا مقابل برزیل در جام جهانی ۱۹۸۲ بود که آتزوری با هت تریک پائولو روسی با نتیجه ۲-۳ برزیل را شکست داده بود.