ملت ایران:دیروز جلسه‌ی هیئت مدیره‌ی استقلال برگزار شد که امیر قلعه‌نوئی پس از رها کردن تمرینات آبی‌پوشان درحالی‌که هیئت مدیره با استعفای فتح‌اله‌زاده مخالفت کرد در این جلسه شرکت کرد و به همراه سید مهدی رحمتی و علی فتح‌اله‌زاده در حالی‌که به شوخی با فتح‌اله‌زاده می‌پرداخت وارد یک جلسه شد و در پایان نیز در برابر خبرنگاران قرار گرفت در رابطه با وضعیت استقلال این چنین گفت:

- شروع طوفانی قلعه‌نوئی؛ نقش آبی در صعود به جام جهانی پررنگ‌تر بود!

ابتدا به نوبه خودم نیمه شعبان را به تمام مسلمانان جهان تبریک می‌گویم. تبریک دوم من هم برای صعود تیم ملی به جام جهانی است. بدون شک نقش باشگاه استقلال و خانواده ما در این موفقیت بسیار پررنگ بوده و من این موفقیت را به خانواده استقلال تبریک می‌گویم.

همچنین تبریک ویژه‌ای را به والیبالیست‌های خوب کشورمان می‌گویم که در گیم پنجم در بازی حساس مقابل صربستان فقط چند قدم تا پیروزی کم آوردند.

- مشکلات قلعه‌نوئی؛ لیگ قهرمانان آسیا و غیبت ملی‌پوشان

ما در حال حاضر دو مشکل و یا همان بحثرا داریم. ما درگیر لیگ قهرمانان آسیا هستیم و باید بلافاصله بعد از بازی‌های تیم ملی تمریناتمان را دنبال کنیم اما امسال نسبت به سال گذشته دیرتر شروع کرده‌ایم.

- لیست مازاد مایه‌ی دلخوری؛ از زحمت‌شان تشکر می‌کینم اما باید قوی شویم!

بالاخره هر تیمی لیست مازاد دارد که جا دارد از این بازیکنان که مخلصانه و خالصانه در فوتبال زخمت کشیده‌اند تشکر ویژه کنم بالاخره ما باید تقویت شویم نقاط قوت را بیشتر به نقاط قوت‌‌تر تبدیل کنیم و نقاط ضعف هم بپوشانیم.

- عملکرد استقلال پنجره‌ی نقل و انتقالات؛ طبق روال و برنامه خوب پیش رفته‌ایم!

ما در صددیم طبق صحبت‌هایی که شده و ما می‌توانیم ۲۱ بازیکن را داشته باشیم یک سری جوان و تازه وارد را برای رفع مشکلاتمان به استقلال بیاوریم که تا الان خوشبختانه بازیکنان خوبی را طبق خواسته‌امان جذب کرده‌ایم که انشاء‌الله از امروز هم برای تمدید قرارداد بازیکنان خودمان اقدام خواهیم کرد.

از ۶ سهمیه‌ای که داشتیم ۴ نفر را گرفتیم و فقط دو بازیکن مانده که ظرف سه روز آینده آن‌ها را پس از صحبت‌های نهایی جذب می‌کنیم الان دغدغه ما بازیکنان فصل گذشته هستند که باید حفظ شوند.

- نگرانی هواداران؛ نگران نباشید همه‌چیز تحت کنترل است

من همانطور که گفته‌ام ما دو بحثو یا مشکل داریم بالاخره باید قبول کنیم باید در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنیم و از طرفی دیگر خانواده استقلال نقش بسزایی در موفقیت تیم ملی داشت خیلی‌ها زمانی که منتظری را در دفاع راست استفاده می‌کردم از من ایراد می‌گرفتند اما شما دیدید همانجا نقطه قوت تیم ملی شد من قول می‌دهم استقلال امسال به مراتب بهتر از سال گذشته است چون یارهای خوبی گرفتیم و از طرف دیگر من سال دومی است که در جمع آبی‌ها کار می‌کنم.

- همدلی رمز موفقیت!

چیزی که الان مهم است همدلی در راس کار تا نفر آخر باشگاه است. مسئله‌ای که سال گذشته باعثقهرمانی ما شد خوشبختانه مشکل خاصی نداریم و انشاء الله هر چه سریعتر مشکلات مالی هم برطرف می‌شود تا با تیم کامل و قرعه‌ای که برای ما کشیده شده با جمع و جور شدن به فکر بازی با نماینده تایلند باشیم.

- تاخیر در برنامه‌ی لیگ؛ تابع قانون هستیم

من خبر ندارم اما تابع قانون هستم مثل اینکه الان مسائلی اعلام شده که من از آن خبر ندارم. اما از اینکه ملی پوشان استراحت می‌کنند خوشحالم.

- جواد نکونام؛ باید ببینیم خدا چه می‌خواد!

هر بازیکنی که با استقلال قرارداد امضا کرد و در تمرینات ما حضور پیدا کرد به ما پیوسته است جواد زحمت‌های زیادی کشیده اما یک سری مسائل است که باید رعایت می‌کرد حالا باید ببینیم که خدا در آینده چه می‌خواهد.

- استراحت ۲۰ روزه‌ی ملی‌پوشان با نظر کی‌روش؛ تصمیمی منطقی است

این یک تصمیم منطقی است پس از یک سال پر فشار دو تا سه هفته بازیکنان تیم ملی استراحت کنند بالاخره نقش استقلال در موفقیت تیم ملی پررنگ بود و نباید نادیده گرفت من ضمن تایید این موضوع اعلام می‌کنم که در جریان جذب سید محمد حسینی نیز نیستم.