ملت ایران:برزیل توانست با برد چهار بر دو مقابل ایتالیا صدرنشین گروه A جام کنفدراسیون‌ها شود. ایتالیا هم به عنوان تیم دوم به دور بعد راه یافت و احتمالا با اسپانیا روبرو خواهد شد.

ایتالیا همانی بود که مقابل ژاپن نشان داد: با آشفتگی وحشتناک دفاعی. برزیل در نیمه اول مسلط بر میدان بود اما در وقت‌های تلف‌شده این نیمه به گل رسید. دانته که جای داوید لوییز مصدوم را در ترکیب برزیل گرفته بود توانست گل اول را بزند. ضربه سر فرد را جیان‌لوییجی بوفون عالی دفع کرد اما توپ در برگشت به دانته رسید که در موقعیت آفساید بود و او گل اول را زد.

ایتالیا در دقیقه ۵۱ گل تساوی را زد. بوفون توپ را بلند به زمین برزیل فرستاد، آنتونیو کاندروا ضربه سر زد و ماریو بالوتلی با حرکتی آکروباتیک و بسیار زیبا توپ را به امانوئله جاکرینی سپرد. این بازیکن چندپسته که زیر فشار شدید انتقادات قرار دارد ابتدا تعلل کرد اما سپس از داخل محوطه جریمه شوتی زد که ژولیو سزار هیچ بختی برای مهارش نداشت.

اما برزیل دوباره پیش افتاد. نیمار در دقیقه ۵۵ از ایتالیا خطا گرفت و خودش ضربه ایستگاهی را با شوتی محکم به زیبایی به داخل دروازه بوفون فرستاد.

برزیل در دقیقه ۶۶ به گل دوم رسید. فرد از بین جورجیو کیه‌لینی و لئوناردو بونوچی گریخت و پاس عالی مارسلو را به گل تبدیل کرد.

اما ایتالیا در دقیقه ۷۱ به شکلی عجیب بازی را مساوی کرد. روشن ایرماتوف، داور ازبکستانی مسابقه به دلیل خطا در محوطه جریمه برزیل در سوت خود به علامت پنالتی دمید اما پس از سوت او بود که کیه‌لینی توپ را به درون دروازه زد. داور گل را پذیرفت و اعتراضات سزار – که واکنشی روی گل نشان نداده بود – تاثیری نداشت.

کریستین ماجو هم یک بار با ضربه سر توپ را به تیر کوبید اما این برزیل بود که گل آخر مسابقه را می‌زد. روی اشتباه مدافعان ایتالیا، توپ به برنارد رسید و این پدیده فوتبال برزیل آن را به مارسلو سپرد. شوت مارسلو را بوفون دفع کرد اما فرد در برگشت آن را گل کرد. تصاویر آهسته نشان می‌داد ایرماتوف روی این گل هم اشتباه کرده و فرد در آفساید بوده.