ملت ایران: رویارویی های ایران - و کره همیشه حساس و جذاب است و با توجه به اینکه پای صعود دو تیم به جام جهانی هم در میان است، دیدار سه شنبه هم از این شرایط برخوردا بود اما ترجمه بد صحبت های سرمربی کره جنوبی و پس از واکنش شدید کی روش که به اظهارنظرهای بعدی را به همراه داشت، حساسیت این بازی را دو چندان کرده؛ به طوری که طرفداران دو تیم هم وارد این جدال لفظی شده اند و در سایت فیفا حسابی برای هم کری خوانده اند.
در اینجا بخشی از این اظهارنظرهای جالب را با هم مرور می کنیم:
یک هوادار کره با نام کاربری پپسی کولا نوشته: " خداحافظ ایران "
و یک ایرانی از کانادا به او جواب داده: " یالله پپسی کولا!!!! واقعا بهت توصیه می کنم خودت رو به دکتر نشون بدی!!! "
دوده ها از کره نوشته: " کره ای ها از ایرانی ها متنفر نیستند اما در دیدار قبلی در تهران رفتار مناسبی با ما نشد. مکان مناسبی برای تمرین برای ما در نظر نگرفتند و ویزای بازیکنان کره هم بدون دلیل مشخصی دیر صادر شد. به همین دلیل کره ای ها خیلی عصبانی هستند و مطمئنا ما پیروز خواهیم شد.
اما پاسخ هوادار ایران: می بینیم کی برنده می شه! ایران شما رو به پلی آف می فرسته!
کی کیم، یکی دیگر از هواداران کره نوشته: " آنچه سرمربی ما در مورد ایران گفت، کمی توهین آمیز بود. نمی خواهم این را تکذیب کنم اما دوستان ایرانی من، شما نظری در مورد رفتار فدراسیون فوتبال کشورتان با تیم ما در تهران ندارید من سرمربی مان را دوست ندارم اما او فقط نارضایتی اش را بیان کرد. این سرمربی شما بود که حرف های شدید تری زد که فکر می کنم برای انگیزه دادن به بازیکنانش بود. بیایید آرام باشیم.
محسن از ایران به او جواب داده: " ایرانی ها آدم هایی دوست داشتنی هستند و کره ای های زیادی که در ایران زندگی می کنند، دوستان ما هستند. برادران کره ای در صنایع گاز و خودروسازی کمک زیادی با ما کرده اند اما سرمربی کره جملات بدی در مورد ایرانی ها استفاده کرد. من واقعا متاسفم. "
سینوس از ایران نوشته: " ۶-۲،۶-۲،۶-۲ ما این بار هم کره را می بریم اما این دفعه ۲-۱
و یک کره ای جواب داده: " ۵-۰ در سال ۱۹۵۰. اگر ایران مانند دیدار رفت در تهران خوش شانس نباشد، ما ۲-۰ می بریم.
این وسط حضور یک کاربر ازبکستانی، با واکنش شدید ایرانی ها روبرو شد:
زوفا نوشت: ایرانی ها! منتظر معجزه نباشید. کره به راحتی پیروز می شود. ازبکستان و کره به جام جهانی ۲۰۱۴ می روند.
یک ایرانی خوش ذوق از استرالیا جواب داد: " آیا ازبکستان می خواهد به عنوان داوطلب برای سازمان دهی ورزشگاه ها به برزیل برود؟ یا برای درست کردن شیشلیک و پلو برای ۳۲ تیم شرکت کننده.
آنجل از کره نوشت: " بازی فوق العاده ای خواهد بود؛ هر کی هر چی می خواد بگه اما من فکر می کنم کره برنده می شه، البته اگه سرمربی ما باز از اون تاکتیک های مسخره اش استفاده نکنه
ناس کی، یک ایرانی از بلژیک، هم جواب داده: " امیدوارم سرمربی تون مثل سال ۱۹۶۶ گریه نکنه "
و این داستان همچنان ادامه دارد…