ملت ایران:وحید هاشمیان که در آلمان حضور دارد نیمه دوم بازی تیم ملی را از طریق اینترنت دیده و با تماشای هایلایت مسابقه نظرات جالبی درباره ترکیب و نوع بازی تیم ملی دارد: «به نظر من حضور خلعتبری باعثشد تا خط حمله ایران قدرت بیشتری بگیرد و تهاجمی تر بازی کند. از طرفی دوندگی آندرانیک تیموریان و جواد نکونام در میانه زمین، به تیم ملی کمک زیادی کرد هر چند که سایر بازیکنان هم عملکرد خوبی داشتند. در جموع ‌ بازیکنان به خوبی تیم لبنان را تحت فشار قرار دادند و به نظر می رسد این موضوع در دستور کار تیم بود تا از جلوی زمین لبنان، این تیم تحت فشار قرار بگیرد.»

هاشمیان به چهار گل این مسابقه اشاره کرد و می گوید: ‌ «فکر می کنم دو گل نیمه نخست کار را تمام کرد و گل سوم در اوایل نیمه دوم، آب سردی بر پیکر تیم لبنان ریخت. اما ‌متاسفانه بعد از گل سوم، ‌ فاصله ای میان خط دفاعی و هافبک ایران بوجود آمد و در این فاصله، لبنانی ها از فضای بوجود آمده استفاده کردند و لحظاتی به تیم ایران فشار آوردند اما در مجموع تیم ایران بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت.»

هاشمیان که بارها با پیراهن ملی مقابل کره بازی کرده درباره مسابقه فوق العاده حساس سه شنبه هفته آینده توضیح می دهد: «کره جنوبی به سختی در بازی قبلی از لبنان تساوی گرفت اما بازیکنان ما به راحتی این تیم را با چهار گل شکست دادند. البته هر بازی شرایط خاص خود را دارد اما من فکر می کنم اگر مثل سه شنبه شب مقابل کره جنوبی حاضر شویم می توانیم این تیم را در خانه خودش شکست داده و راهی جام جهانی شویم.»

مهاجم سابق تیم ملی در پایان می گوید: «: ‌ با وجود فشار زیادی که در چند وقت اخیر روی کارلوس کی روش بود، او نشان داد مربی با تجربه ای است چرا که در بازی با قطر، تیم ایران بازی منطقی از خود ارایه داد و توانست به پیروزی برسد. همچنین تیم ملی مقابل لبنان هم کاملا هجومی بود و امیدوارم با صعود به جام جهانی، دل مردم را شاد کند.»