ملت ایران: تیم ملی آرژانتین که جمعه گذشته در یک بازی خانگی مقابل کلمبیا به تساوی بدون گل دست یافت، دیشب نیز تساوی دیگری به دست آورد و در شهر کیتو، با نتیجه ۱-۱ مقابل اکوادور متوقف شد.

دراین میان، روزنامه اسپورت کاتالونیا خبری محرمانه را منتشر کرده که نشان از محبت و سخاوت لیونل مسی دارد.

قرار بر این است که تیم ملی آرژانتین بعد از رویارویی با اکوادور در شهر مرتفع کیتو، دیداری دوستانه را مقابل گواتمالا برگزار کند و بلافاصله بعد از اتمام بازی با اکوادور از سری بازی های مرحله مقدماتی جام جهانی، آنها به سمت گواتمالا پرواز کردند و طبق قرارداد امضا شده، قرار بر این است که آلخاندرو سابه یا و شاگردانش دراین کشور کوچک دیداری دوستانه را برگزار کنند که تنها هدف انجام این بازی، اشنایی هرچه بیشتر فوتبالدوستان گوتمالایی با لیونل مسی است.

ماجرا از این قرار است که مسئولان فدراسیون فوتبال گواتمالا، به مسئولان اتحادیه فوتبال آرژآنتین پیشنهادی ۱ میلیون یورویی را ارائه کرده بودند تا آلبی سلسته درازای دریافت این مبلغ در این کشور با تیم ملی گواتمالا دیداری دوستانه رابرگزار کند ودراین قرارداد ذکر شده بود که در صورتی که مسی ترکیب اصلی تیم ملی آرژآنتین به میدان رفته، حتی اگر برای یک نیمه هم در زمین حضور داشته باشد، مبلغ نیم میلیون یورو بیشتر به تیم ملی آرژانتین پرداخت خواهد شد.

این درحالی است که لیونل مسی درهفته های پایانی رقابت های لالیگا و بعد از مصدومیتی که در پاریس و دربازی با پاری سن ژرمن گریبانگیرش شده بود، با مصدومیتی عضلانی روبرو بود وبعد ازاتمام رقابت های لیگ اسپانیا، به آرژآنتین بازگشت و توانست به اوج آمادگی بازگردد و دربازی با کلمبیا هم دقایقی برای آلبی سلسته به میدان رفت. حالا مسی تصمیم گرفته تا با کاروان تیم ملی کشورش روانه گواتمالا شود و این نیم میلیون دلاری که به خاطر حضور او در این بازی دوستانه، به صورت اضافه پرداخت می شود را میان تمام ملی پوشان آرژانتینی تقسیم خواهد کرد. مسی در جمع تمام هم تیمی هایش به الخاندرو سابه یا، سرمربی تیم ملی کشورش گفته که هیچ پاداش و پول اضافه ای را دریافت نمی کند و حضور در اردوی تیم ملی کشورش برای او یک افتخار است و در بازی دوستانه با گواتمالا که در روز ۱۴ ژوئن برگزار می شود، در کنار هم تیمی هایش خواهد بود.

طبق بازتاب این گزارش در روزنامه اسپورت کاتالونیا، هم تیمی های مسی همگی از این رفتار دلنشین و سخاوتمندانه او تشکر کردند.

لازم به ذکر است که تعداد زیادی از بازیکنان ملی پوش آرژانتین که دراین میان، مسی هم دیده می شود، بعد از برگزاری این بازی در جشن ازدواج هم تیمی شان در آلبی سلسته، پابلو زابالتا، بازیکن منچسترسیتی شرکت خواهند کرد.

البته این تنها جشن عروسی ای نیست که مسی در تابستان امسال در آن شرکت خواهد کرد؛ چرا که ستاره آرژانتینی به چابی ارناندس هم تیمی اش در بارسا هم قول داده که در روز۱۵ جولای در جشن ازدواج او نیز حضور داشته باشد.