ملت ایران:جبار قوچان نژاد، عموی رضا قوچان‌نژاد، بازیکن تیم ملی فوتبال، در مصاحبه ای درباره برادرزاده جذابش مصاحبه بانمکی کرده است.
درخصوص عملکرد رضا در دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر لبنان درچارچوب مسابقات مقدماتی جام‌جهانی گفت: به نظرم رضا خیلی خوب بازی کرد و خدا را شکر که کارشناسان هم از وی راضی هستند. خیلی‌ها معتقد هستند که رضا اروپایی بازی می‌کند و تفکرات حرفه‌ای دارد. ما یک خانواده ورزشی هستیم و عملکرد خوب رضا موجب می‌ش‌ود تا سرافراز باشیم.
وی ادامه داد: خوشحالم که خانواده قوچان نژاد در سرنوشت ورزش ایران تاثیرگذار است. در بازی با قطر گل سرنوشت سازی توسط تیم ایران و شخص رضا به ثمر رسید. اگر اینگونه نمی‌شد فوتبال ایران دیگر امیدی برای رسیدن به جام‌جهانی نداشت و همه چیز تغییر می‌کرد، اما وقتی در مرحله اول پیروزی ایران حاصل می‌شود و در قدم دوم رضا برای ایران گلزنی می‌کند برای ما بسیار خوشحال کننده است.
عموی رضا قوچان نژاد که خودش یکی از مربیان والیبال است و به نوعی کارهای رضا را در ایران پیگیری می‌کند، درمورد پیشنهادهای باشگاه‌های ایران به این بازیکن هم گفت: رضا پیشنهاد های زیادی دارد، اما بازیکنان معمولا از روستا به شهر، از شهر به مرکز استان، از مرکز استان به پایتخت و از پایتخت به کشورهای خارجی می‌روند.
زندگی رضا در بلژیک است و بازی در لیگ ایران برای وی سخت است، قوچان‌نژادمی گوید: با شرایطی که در لیگ ایران وجود دار اگر وی به ایران نیاید بهتر است. رضا دو عمل روی زانوی خود داشت و سال‌ها عقب افتاد. حیف است که جایگاهش در بلژیک را از دست بدهد و به ایران بیاید. حتی از تیم‌های پایتخت هم پیشنهادهایی مطرح شده، اما رضا تصمیم ندارد به ایران بیاد. رضا از بچگی عاشق فوتبال بود و حتی روی قالی هم تکل می‌زد؛ خانواده از دست وی در عذاب بودند.