ملت ایران: نمی دانیم باخت در تهران چقدر برای سرمربی اخمو و بدخلق کره جنوبی سنگین تمام شده که حالا او در آستانه بازی برگشت اینقدر با عقده و ناراحتی از آن بازی حرف می زند و می خواهد هر طور شده در اولسان انتقام بگیرد. چوی کانگ، سرمربی کره جنوبی دیروز بعد از برد خفیف مقابل ازبکستان سخنان عجیبی را بر زبان آورد و از خشم خود نسبت به تیم ملی فوتبال ایران گفت.

این مربی کره ای که به نظر می‌رسد هنوز از شکست یک بر صفر در تهران ناراحت است، مدعی شد: «رفتار بد ایرانی‌ها را در تهران به خاطر می آورم. رفتاری که آنها با ما کردند اصلا خوب نبود. آنها میزبان خوبی نبودند و حق میزبانی را به جای نیاوردند. گذشته از این که چه تیمی به جام جهانی می‌رود، دوست دارم با هر قیمتی مقابل ایران به پیروزی برسیم.»

وی افزود: «با صراحت هر چه تمام تر می‌گویم که از ایران بیشتر از ازبکستان بدم می‌آید. امیدوارم که ازبکستان به جام جهانی صعود کند. می‌خواهیم شکست یک بر صفر برابر ایران را جبران کنیم و از این تیم انتقام بگیریم.»

همیشه ذهنیت ما از فوتبالیست ها و مربیان کره ای افرادی آرام و متین بوده اما حرف های تند کانگ هم عجیب وغافلگیرکننده است هم می تواند باعثتهییج تیم ملی ایران برای تکرار پیروزی تهران در خانه حریفی شود که مثل سابق قدرتمند نیست.

البته حرف های کانگ عصبانی نشان می دهد به هیچ وجه نباید با ذهنیت گرفتن مساوی به اولسان برویم چرا که ظاهرا آنها دوست دارند همراه با ازبکستان به جام جهانی صعود کنند اما سرنوشت تیم ملی ایران دست خود کی روش و ملی پوشان ایرانی است و اعضای تیم ملی می دانند کره تحت هدایت کانگ تنها از بازی مستقیم به نتیجه می رسد. پس شاید اگر این تاکتیک آنها خنثی شود آرزوهای این کره ای عصبانی نقش بر آب خواهد شد و او را در خانه خود هم می توانیم با اخم ها و چشم های تنگ شده اش به تماشا بنشینیم.