ملت ایران: ژوزه مورینیو سرمربی جدید باشگاه چلسی براین باور است که رقابت های لیگ برتر به مراتب رقابتی تر از دوران قبلی حضور او در لیگ انگلیس شده است.
ژوزه مورینیو در سپتامبر سال ۲۰۰۷ با توافقی دوطرفه استمفورد بریج را ترک کرد و حالا و بعد از هدایت اینتر و رئال مادرید مجددا به این تیم بازگشته است
مورینیو براین باور است که منچستریونایتد، منچسترسیتی، چلسی، آرسنال، تاتنهام و لیورپول، همگی مدعیان قهرمانی در رقابت های فصل بعد لیگ برتر هستند و معتقد است که لیگ برتر انگلیس، رقابتی ترین لیگ اروپاست
مورینیو در صحبت هایی که در وب سایت رسمی چلسی بازتاب یافته گفت: «از نظر کیفیت، بعید می دانم که اوضاع در لیگ برتر بهتر شده باشد. فکر می کنم که از نظر کیفیت، همه ما باید با هم همکاری کنیم تا سطح کیفی لیگ برتر را افزایش دهیم ولی از نظر سطح رقابتی، کار سخت تر شده است. در دوران قبلی حضورم در لیگ برتر، تنها ۳تیم برای قهرمانی می جنگیدند. همه می دانستند که رقابت میان ما، یونایتد و آرسنال است. یک تیم اول می شود، یکی دوم و دیگری سوم.»
آقای خاص ادامه داد: «در حال حاضر سیتی با قدرت اقتصادی فوق العاده اش ظاهر شده و این قدرت اقتصادی به آنها کمک کرده تا به سرعت به رده های بالایی برسند. تاتنهام دوران خیلی خوبی را با هری ردنپ پشت سرگذاشت و در رده چهارم جدول قرار گرفت وبا حضور در لیگ قهرمانان اروپا پیشرفت زیادی داشت. آندره ویلاس بواس هم عملکرد خوبی روی نیمکت مربیگری این تیم داشت و سطح تیم را درهمان رده حفظ کرد و شرایط مبارزه برای قهرمانی در لیگ برتر را دارد و فقط به کسب سهمیه برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا قناعت نخواهد کرد. درمورد لیورپول هم باید بگویم که من برندان راجرز را می شناسم و می دانم که چه کارهایی می تواند انجام دهد. ولی مدتهاست که با او تلفنی صحبت نکرده ام. پارسال با او تلفنی حرف زدم و از پروژه ها و ایده های او مطلعم ومی دانم که می خواهد چه کار بکند. حالا کورس قهرمانی بین ۶ تیم است. چه تیمی اول می شود و چه تیمی ششم؟ نمی دانم.»