به گزارشملت ایراننام ژوزه مورینیو به عنوان سرمربی تیم چلسی تایید شد تا برای بار دوم هدایت این تیم را برعهده بگیرد. مورینیو‌ی ۵۰ساله پس از ترک رئال مادرید، طی قراردادی چهار ساله جایگزین رافائل بنیتز شد.

این مربی پرتغالی با جادوی خود توانسته بود دو بار متوالی عنوان قهرمانی لیگ برتر را برای چلسی به ارمغان آورد؛ جادویی که با فرارسیدن سپتامبر ۲۰۰۷ بی اثر شد.

مورینیو به چلسی تی وی گفت: " دقیقا همان قولی را می دهم که در سال ۲۰۰۴ وعده داده بودم، با این تفاوت که حالا من یکی از شما هستم. "

وی افزود: " در فوتبال و در زندگی حرفه ای من تا به حال دو احساس بزرگ وجود داشته است، یکی اینتر و دیگری چلسی. چلسی برای من چیزی فراتر از اهمیت داشتن است. بازی کردن مقابل چلسی برای من بسیار بسیار سخت بود و من تا حالا دوبار این کار را کرده ام که خیلی هم بد به نظر نمی رسد. "

مورینیو، که قرار است دوشنبه بعدی یعنی ۱۰ ژوئن در یک کنفرانس مطبوعاتی در استمفورد بریج به طور رسمی معرفی شود، قرار است از ریو فاریو، سیلوینو لورو و خوزه موریس در کادر مربیان خود استفاده کند.

ران گورلی مدیر اجرایی چلسی می گوید: " او یکی از چهره های بسیار محبوب باشگاه بوده و خواهد بود. اینجا همه برای همکاری کردن با او لحظه شماری می کنند. "

وی ادامه داد: " من بسیار خوشحالم که می خواهم به ژوزه خوش‌آمدگویی کنم. موفقیت مستمر، حرکت رو به جلو و جاه طلبی، او را تبدیل به نامزدی برجسته برای مربی‌گری کرده است. ژوزه بهترین و اولین انتخاب ما برای دستیابی به موفقیت های بیشتر است. "