ملت ایران:هر چقدر که بیشتر به بازی با قطر نزدیک شویم حساسیت های این مسابقه برایمان بیشتر می شود. هر چند نمی توان به این بازی لقب مرگ و زندگی داد و حتی با وجود شکست در دوحه روی کاغذ باز هم برای صعود شانس داریم اما با توجه به بازی آخرمان در سئول این مسابقه همان مسابقه مرگ و زندگی است!
بدین ترتیب همه نگاه ها به ساق ملی پوشان ایرانی دوخته خواهد شد و همه فوتبالدوستان امیدوارند بازیکنان محبوب شان در دوحه کاری کنند تا دوباره برای بازی با لبنان ورزشگاه آزادی پر از تماشاگرشود.
اما پنج ستاره احتمالی تیم ملی در نبرد دوحه:
۱)جواد نکونام: حتی در روزهایی که افت کرده بود نمی شد از او انتظار کارهای بزرگ نداشت. کارهایی که گاهی اوقات گره از کار تیم ملی می گشاید و باعثخوشحالی همه می شود، حتی آنهایی که نوع فوتبال نکو را نمی پسندند. نکونام در روزهای افت خود با گل حیاتی مقابل کره جنوبی تیم ملی را زنده کرد و در نیم فصل دوم لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا یکی از بهترین های استقلال بود. او فردا شب لیدر خط میانی تیم ملی است و همه اهالی فوتبال دعا می کنند حتی اگر در جریان بازی نکو همان هافبک سرحال و قلدر استقلال نباشد با یکی از آن گل های حیاتی اش دوباره تیم ملی را زنده کند.
۲)آندرانیک تیموریان:می خواهد با دنده شکسته برای تیم ملی بازی کند. آندو دوست ندارد در این سه بازی حساس به خاطر مصدومیتی که می تواند چند ماه او را از فوتبال دور کند بیرون بنشینید و از پای تلویزیون بازی های تیم ملی را نگاه کند. او که به خاطر حضور در لیگ ستارگان قطر همه بازیکنان مقابلش را خوب می شناسد و با کیفیت فوتبالی آنها آشناست می تواند میزان جنگندگی و دوندگی میانه میدان تیم ملی را بالا ببرد. برنده شدن آندو در جنگ های میانه میدان با همکاری نکونام و پوشش فضای مقابل خط دفاعی بر اثر دوندگی و جایگیری مناسب می تواند تضمین محکمی برای پی ریزی حملات روی دروازه میزبان باشد. البته از آنجایی که تیم ملی از این بازی حتما برد می خواهد آندو باید در ضدحمله ها مراقب باشد و به کمک خط دفاعی بیاید.
۳)مجتبی جباری:او جایگزین علی کریمی شده و باید به همان اندازه برای تیم ملی جادو کند. البته جباری به لحاظ فوتبالی بازیکنی فوق العاده غنی است و می توان هر لحظه منتظر حرکتی اعجاب انگیز از او بود. گاهی اوقات مجتبی با یک پاس ۵۰ متری به اندازه یک گل زیبا خوشحال مان می کند. جباری که باید در نقش طراح حملات، لیدر حمله وران سفیدپوش ایرانی در دوحه باشد آنقدر آماده است تا نقش تعیین کننده ای در دیدار فردا شب داشته باشد. یادمان نرود او با گلزنی مقابل بحرین در دور مقدماتی آن هم در منامه کار تیمی ملی را فوق العاده راحت کرد اما شاید فردا شب باید منتظر یکی از آن پاس های فوق العاده اش باشیم که در اوج بلاتکلیفی گره از کار تیم کی روش می گشاید.
۴)محمد رضا خلعتبری:هر چند به احتمال فراوان دو لژیونر(گوچی و شجاعی) کنار او در خط حمله بازی خواهند کرد و خلعت به عنوان جانشین دژاگه ترکیب سه نفره لژیونرها در این خط را خراب کرده اما بازیکن ۶۵ کیلیویی تیم ملی هم می تواند به اندازه یک ستاره در دوحه بدرخشد و برای ایران نقش یک منجی را ایفا کند. خلعتبری که در تاشکند یک گل حیاتی برای تیم ملی زده بعد از اوج گیری دژاگه بازیکنی نیمکت نشین در تیم ملی به حساب می آمد اما با بازگشت به ارنج اصلی می تواند قابلیت های خود در جهت باز کردن گره های کور تیم ایران در فاز حمله را بار دیگر نشان دهد. خلعت برای اینکه ثابت کند به اندازه دژاگه تاثیرگذار است انگیزه زیادی دارد مگر اینکه کی روش در تصمیمی غافلگیر کننده بازیکنی مثل غلامرضا رضایی را جایگزین او کند.
۵)سید جلال حسینی:قلب دفاع تیم ملی همان جایی است که فردا شب باید از آن مطمئن باشیم چرا که همان طور که تیم ملی برای برد به دوحه می رود قطر هم در پی پیروزی است تا شانس هایش را برای صعود زنده نگه دارد. در این شرایط هر لغزشی از خط دفاع و دروازه بان تیم ملی می تواند آرزوهای میلیون ها ایرانی برای دیدن تیم ملی شان را بر باد دهد. حال در این موقعیت نقش سید جلال به عنوان لیدر خط دفاعی و بازیکنی که باید کار رحمان احمدی را هم راحت کند و به او فشار زیادی وارد نشود بسیار پر رنگ خواهد بود. البته سید جلال که همواره خونسرد و مقتدرانه بازی می کند تقریبا در تمام بازی ها از میدان های ملی سربلند بیرون آمده و اشتباه بزرگی نداشته است؛ پس به امید رقم خوردن یک نود دقیقه بی نقص و بی اشتباه دیگر از سید و رفقایش در خط دفاعی تیم ملی.