به گزارش ملت ایران به نقل از گل - همه نگاه ها به تیم ملی است و به نمایشی که در دوحه قطر روی پرده خواهد آمد. به مردانی که باید این کشتی شکست خورده را به ساحل امن ریودوژانیرو برسانند. به ساق های کاپیتانش جواد نکونام که گل های ارزشمندش در این سال های اخیر از یاد هیچ کسی نمی رود. جواد این مرد غیرقابل پیش بینی نقشه هایی در سر دارد. شماره ۶ می خواهد بار دیگر در قامت یک گلزن بزرگ قد علم کند. آیا نکونام بار دیگر با گل ۳ امتیازی اش امیدها را به تیم ملی بازخواهد گرداند.این مصاحبه را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:
سلام آقای نکونام، خسته نباشید. حال و هوای تیم ملی چطور است؟
شما رسانه ها هم خسته نباشید که طی این مدت تیم ملی را حمایت کردید. از راه دور می دیدیم و می شنیدیم که رسانه ها در این مدت چقدر تیم ملی را حمایت کردند. ما هم خوبیم. همه چیز خوب پیش می رود و کم کم آماده بازی با قطر می شویم.
تمرین ها چطور بود؟
یکی از بهترین اردوهایی بود که طی این مدت انجام دادیم. حریف را هم به خوبی آنالیز کردیم. کادرفنی و بازیکنان طی این مدت خیلی زحمت کشیدند و به نظر من همه چیز آماده و مهیا است. از لحاظ روحی روانی هم شرایط خیلی خوب است. ما به خوبی روی این بازی تمرکز کردیم و از لحاظ روحی روانی هم آماده هستیم.
آماده جنگ روانی قطری ها هستید؟
کار به آنجا نمی کشد!
یعنی چه؟
مطمئن باشید قبل از اینکه بخواهند جنگ روانی شروع کنند ما کار را تمام کرده ایم.قطر را نباید بیخود بزرگ کنیم. گذشته ها هم دیگر گذشته. دلم روشن است به جام جهانی می رویم. تیم ملی را از همین حالا در ریودوژانیرو می بینم. البته باید همت کنیم که این کار را خواهیم کرد. مردم هم باید ۹۰ دقیقه از راه دور ما را دعا کنند. همگی دست به دست هم می دهیم و می رویم جام جهانی.
خیلی با روحیه حرف می زنی آقا جواد!
وقتی همه چیز خوب بوده و ما هم به خودمان اطمینان کامل داریم باید هم با روحیه حرف بزنم. دلیلی برای بی روحیه بودن خودم و بچه ها نمی بینم. من به این بازی خیلی امیدوارم و مطئنم دست پر از میدان بیرون می آییم.
دربازی با کره گل مهمی زدی. فکر می کنی در این بازی هم بتوانی آن کار بزرگی که مقابل کره ای ها کردی را تکرار کنی؟
من همیشه فکر گلزنی هستم. خودتان می بینید هر وقت فرصت می کنم جلو می روم و سعی می کنم دروازه حریف را باز کنم. برای قطر هم نقشه هایی دارم اما مهم تر از همه پیروزی تیم ملی است. اهمیتی ندارد که چه کسی گل می زند. فقط ببریم، همین.
البته با برد قطر هم صعود ما قطعی نمی شود.
باید لبنان را هم ببریم که این کار را می کنیم و انتقام آن شکست را می گیریم. در بازی آخر هم با کره بازی داریم. خدا را چه دیدید شاید دوباره کره را بردیم. دلم خیلی روشن است و اتحاد بسیار خوبی را در تیم ملی می بینم. تیم ملی به جام جهانی برود فوتبال ایران تکان می خورد. حیف است این استعداد هایی که الان در تیم ملی هستند جام جهانی را نبینند. این نسل باید طعم شیرین جام جهانی را بچشد و من به خاطر روحیه ای که الان در تیم ملی وجود دارد این تیم را در ریودوژانیرو می بینم. خیلی امیدوارم، خیلی
خودت یک بار چشیدی و بعد به اروپا هم ترانسفر شدی.
اگر من به اوساسونا رفتم به خاطر حضور تیم ملی در جام جهانی بود. الان استعداد های خوبی در تیم ملی هستند که می توانند در اروپا بازی کنند. اسم نمی برم اما بازیکنانی داریم که بتوانند در تیم های اروپایی بازی کنند.