ملت ایران: حتی اگر بگویید او آن بازیکن درخشان گذشته نیست اما اسم کعبی هنوز کار می کند آن قدر که در روزهای اول نقل و انتقالات تیمش را پیدا کند.
حسین آقا قراردادت را با استقلال خوزستان بسته ای؟
بله من کارهای قراردادم را انجام داده ام و فقط مانده که آن را ثبت کنم و خوشحالم از اینکه به شهر خودم اهواز برگشتم و امیدوارم بتوانم برای این تیم مفید باشم.
علت اینکه این تصمیم را گرفتی چه بود؟
من در نیم فصل سال قبل هم می خواستم به پیکان بروم و با ویسی کار کنم اما این اتفاق نیافتاد و حالا قسمت شد که به پیش ویسی بیایم چرا که عبداله به بازیکن بها می دهد و برای بازیکن جانش را می دهد و علاوه بر آن این تیم شهر خودم است و دوست داشتم در شهر خودم فوتبال بازی کنم.
پیشنهادات دیگر هم داشتی؟
باور کنید که برخلاف عده ای که می گویند حسین کعبی تمام شده، چندین تیم خوب مرا می خواستند اما من دیگر دوست ندارم زیاد از خانواده و شهرم دور باشم. برای همین اینجا را انتخاب کردم و به همه می گویم حسین کعبی تمام نشده است. و امسال می خواهم با استقلال در لیگ کارهای خارق العاده ای انجام دهیم و شگفتی ساز شویم.
مثل اینکه سهراب بختیاری زاده هم قراردادش را با استقلال خوزستان بسته است؟
بله این خیلی خوب است. سهراب بازیکن بزرگی است که کنارش احساس راحتی می کنم و با وجود عبداله خیلی راحت کارم را ادامه می دهم. اگر خدا بخواهد کار رضا عنایتی هم امروز، فردا تمام می شود و به استقلال می آید تا تیمی قدرتمند را بسازیم تا بتوانیم در لیگ موفق شویم.
از نفت آبادان صحبتی نداری؟
بهتر است در این مورد صحبتی نکنیم. فقط این را بگویم که نفت اسیر حاشیه شد وگرنه تیم ما تیم خوبی بود که می توانستیم راحت در لیگ بمانیم. حاشیه ها و نبودن همدلی در مجموعه نفت این تیم را به دسته پایین تر برد.
به عنوان بازیکن سابق تیم ملی نظرت در مورد بازی با قطر چیست؟
زمانی با تیم دوم و سوممان این تیم ها را به راحتی می بردیم. با اینکه بهترین نتایج را می گرفتیم آن موقع همش از ما انتقاد می شد، حالا که من نیستم. علی دایی هم نیست بروید بازی را ببرید. فوتبال ما از قطر خیلی قوی تر است. چرا باید روبه روی قطر استرس بگیریم. آرزو می کنم تیم ملی به جام جهانی برود چون برای کل فوتبال و فوتبالیست ها خوب است.