به گزارش ملت ایران به نقل از فارس - فرشاد پیوس در مورد دیدار فردای تیم ملی فوتبال ایران مقابل قطر گفت: بازی سختی در پیش داریم و نتیجه این دیدار در سرنوشت تیم ملی تأثیرگذار است. از لحاظ استعدادی تیم ما شرایط بهتری نسبت به قطر دارد و در مقایسه نفر به نفر بازیکنان، ملی پوشان ما شرایط بهتری دارند. تجربه چندین حضور در جام جهانی را داریم و می خواهیم برای بار چهارم در این مسابقات حاضر شویم.

وی افزود: ۳ امتیاز بازی با قطر را می خواهیم و اگر بتوانیم تدبیر خوبی به کار بگیریم مطمئنا برنده می شویم. باید برای هر ثانیه مسابقه برنامه داشته باشیم، جباری و نکونام باید وسط زمین را در اختیار خود بگیرند و با پاس های کوتاه و بلند در پشت فضای دفاعی حریف موقعیت سازی کنند. هیچ کم و کاستی نداریم و با انگیزه باید به مصاف قطر برویم. این دیدار برایمان حکم فینال را دارد و باید با نشاط و روحیه به میدان برویم.

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد اینکه برخی اعلام کردند بازی با قطر آخرین فرصت کارلوس کی روش است عنوان کرد: ما به امید زنده هستیم و خصوصیات اخلاقی مان به شکلی است که همیشه نگاه مثبتی به اتفاقات آینده داریم. پیش بینی من این است که مقابل قطر به هیچ وجه نمی بازیم اما اگر این اتفاق هم افتاد همچنان امید سوم شدن داریم و نباید مسابقات را تمام شده ببینیم. خدای ناکرده اگر به جام جهانی صعود نکنیم دود این اتفاق به چشم مردم می رود و رده های پایه ما آسیب می بیند. باید همه دست به دست هم بدهیم تا تیم ملی در این مسابقه به موفقیت برسد.

پیوس در مورد اینکه با توجه به محرومیت کی روش، وینگادا برای کمک به تیم ملی در این مسابقه حضور پیدا می کند، گفت: حرکت بسیار خوب و قشنگی است، هر کاری که بتواند به تیم ملی کمک کند باید انجام شود. ما کی روش را روی نیمکت نداریم و وینگادا می تواند در این مسابقه به کمک مان بیاید، او با توجه به حضور در پرسپولیس فوتبال ایران را می شناسد و باعثمی شود بار فنی ما در کنار زمین بالا برود.

وی در مورد اختلافاتی که بین علی کریمی و پرسپولیس به وجود آمده است، عنوان کرد: سرمربی تیم در مورد تمامی مسائل می تواند تصمیم بگیرد، در این ارتباط باید حق را به علی دایی داد تا او هر تصمیمی که می خواهد بگیرد. مربی مسئول نتایج فنی تیم است و چون خودش باید پاسخگو باشد پس بهتر است تمامی تصمیمات در مورد تیم با تصمیم او گرفته شود. دایی مربی باهوشی است و دلمان خوش است امسال با او دو جام بگیریم. همه باید در این راه به دایی کمک کنیم البته کریمی نیز برای پرسپولیس زحمات زیادی کشیده و نباید مثل مهدوی کیا کاری کنیم که او در شرایط بدی از پرسپولیس کنار برود.