ملت ایران:علی انصاریان درباره ی شرایط پرسپولیس در فصل آینده لیگ برتر، حضور علی دایی در این تیم و وضعیت سرپرستی این تیم صحبت کرد.

نیازی نیست دایی جواب همه را بدهد

انصاریان درباره ی حضور دایی در پرسپولیس اظهار کرد: به نظر من او وظیفه ی خیلی سختی را قبول کرده است. پرسپولیس در دو، سه فصل گذشته شرایط خوبی نداشته و توقع هواداران در حال حاضر خیلی بالاست. البته تجربه ی قبلی دایی باید به او کمک کند که وارد حاشیه نشود. شاید در دو فصل گذشته که سرمربی راه آهن بوده از حاشیه ها به دور بوده و امنیتی داشته است اما امسال که به پرسپولیس بازگشته قرار نیست دوباره جواب همه را بدهد. به هر حال می دانیم که دایی با مصاحبه ها و جواب دادن به صحبت این و آن بعضی مواقع تیمش را از تمرکز دور می کند و این به ضرر خودش است. اگر دایی ۱۰ نفر طرفدار دارد ۱۰۰ نفر هم مخالف دارد و باید بداند که مخالفان همیشه هستند.

وی افزود: امسال بزرگ ترین حسن این است که دایی از ابتدا به پرسپولیس آمده و خودش تیم را می بندد. در پایان فصل هم این دایی است که باید جوابگوی نتایج باشد و مشکل سال های گذشته تکرار نمی شود. به هر حال پرسپولیس در زمان دایی دو باخت پشت سر هم به استقلال داد و با بودن بازیکنی مثل شیثرضایی به حاشیه می رفت و حتی آن سال ها این صحبت وجود داشت که این بازیکن توانایی خودش را در زمین نمی گذارد. دایی باید بداند همیشه آدم منتقد وجود دارد. حتی کسی که پایش یک بار هم به توپ فوتبال نخورده بعضی مواقع حرف هایی می زند که سرت سوت می کشد.

انصاریان با بیان این که حمید درخشان گزینه ی خوبی برای پرسپولیس بود، گفت: طبق ذهنیتی که همه داشتند قرار بود سرمربی از بین مایلی کهن و درخشان انتخاب شود اما همیشه وقتی دو نفر دعوا می کنند نفر سوم برنده می شود. به نظر من درخشان به درد پرسپولیس می خورد. او ۲۰ سال پیش هم سرمربی این تیم بوده اما حالا همه ی پرسپولیسی ها باید به دایی کمک کنند که او موفق شود.

نمی شود هرکسی را در خیابان پیدا می کنیم بگذاریم سرپرست!

مدافع دهه ۷۰ پرسپولیس درباره ی وضعیت سرپرستی این تیم و انتقادهایی که به سعید شیرینی وارد می شود، اظهار کرد: من از همان روز اول که سرپرست اعلام شد گفتم این کار اشتباه است. کسی که روی نیمکت پرسپولیس می آید باید وزنه ای باشد. نمی شود هرکسی را در خیابان پیدا می کنیم بگذاریم سرپرست یا این که به خاطر رفاقت و جان من و جان تو این کار را بکنیم! یادمان نرفته که محمود خوردبین ۲۰ سال روی نیمکت پرسپولیس نشست. وقتی فوتبالی ها خیلی بیشتر می توانند کمک کنند چرا باید چنین کسی را بیاوریم؟ حداقل فردی را بیاوریم که یک چیزی از فوتبال بفهمد. سرپرست وظیفه دارد به عنوان اولین نفر به تمرین بیاید و آخرین نفر برود، اما در پرسپولیس برعکس است. حالا نمی دانم چه اتفاقی بین شیرینی و رویانیان افتاده که این فرد سرپرست پرسپولیس شده است.

انصاریان گفت: آدم هایی که از رختکن تیم به مدیران باشگاه خبر می دهند چه دردی از تیم دوا می کنند؟ ما که ستون پنجم نمی خواهیم. مگر باشگاه می خواهد از اتفاقات رختکن کتاب درست کند که کسی را بیاورند که آمار بدهد و بگوید که فلانی لباسش را عوض کرد و آن بازیکن این حرف را زد. این بدترین اتفاق ممکن برای پرسپولیس است.

وی ادامه داد: با بودن این گونه آدم ها نه تنها پرسپولیس بلکه کل فوتبال ما ضربه می خورد. آن وقت افرادی مثل محمد دادگان باید در خانه بنشینند و شاهد نابودی فوتبال باشند. من از شما یک سوال می پرسم، از بین ۱۸ تیم لیگ برتر مدیرعامل چند تیم فوتبالی بوده است؟ فقط و فقط رحیمی مدیرعامل سپاهان است که من حتی یادم می آید او مهاجم خوبی بود. اما به غیر از او همه از سیاست به فوتبال آمده اند. اگر به فوتبال اروپا هم نگاه کنید به غیر از دو، سه نفر که با پست های سیاسی وارد باشگاه ها شده اند و نمونه اش برلوسکونی در میلان است، همه ی باشگاه ها مدیران ورزشی دارند. اما در ایران برعکس است و از ۱۸ تیم ۱۷ تیم آدم سیاسی بالای سر تیمشان است. وقتی مدیر سیاسی به یک باشگاه می آید سه سال زمان می خواهد تا موفق شود. سال اول تیم را نابود می کند، سال دوم کمی یاد می گیرد و سال سوم تازه می تواند کاری انجام دهد.

با یک جشن دهان پیشکسوتان را بستند

علی انصاریان در ادامه ی گفت وگویش با اشاره به این که مدیران باشگاه پرسپولیس دوست ندارند پیشکسوتان درباره ی این تیم نظر بدهند، گفت: آمدند یک جشن برای پیشکسوتان برگزار کردند تا دهان آنها را ببندند. الان از این ۱۲ چهره ی ماندگار هیچ کدام نمی توانند درباره ی پرسپولیس نظر بدهند. آخر این چه معنی دارد؟ فریدون معینی که این همه در فوتبال سابقه داشته و رییس کمیته آموزش فدراسیون بوده نمی تواند نظر دهد؟ امثال کلانی و جاسمیان و… جایی در باشگاه پرسپولیس ندارند؟

شان علی کریمی را حفظ کنید

کاپیتان سابق پرسپولیس درباره ی بحثی که این روزها بین علی کریمی و مدیران باشگاه پرسپولیس به وجود آمده هم گفت: من الگوی خوبی در مربیان پیدا کردم و آن هم امیر قلعه نویی بود. ابتدای فصل قبل به او گفتند فرهاد مجیدی را بیاور ولی می گفت نه، اما به محض این که متوجه شد به این بازیکن نیاز دارد بهترین استفاده را از مجیدی کرد. حالا ما باید با علی کریمی همین کار را بکنیم. همه ی آن اتفاقات ناخوشایند برای مهدی مهدوی کیا افتاد و انگار پرسپولیسی ها باز هم ادب نشدند. ما می گوییم قبول با علی کریمی مشکل دارید اما بگذارید او در تیم باشد و شأنش را حفظ کنید. مثلا تا نیم فصل در بازی رفت با استقلال برای او بازی خداحافظی بگذارید. علی کریمی هر کاری نکرده باشد برای پرسپولیس جان کنده است. من می دانم که رابطه ی علی دایی با علی کریمی هم چندان خوب نیست. با آن اتفاقاتی که در دوره ی ما در تیم ملی افتاد هر آدم ۵۰ درصد عاقلی می فهمید که این دو نفر با هم مشکل دارند. امیدوارم بهترین تصمیم را درباره ی کریمی بگیرند.

انصاریان در پایان گفت وگویش با تمجید از انتخاب غلامپور برای هدایت دروازه بان های پرسپولیس گفت: به نظر من او یکی از بهترین و بااخلاق ترین دروازه بان هایی است که در ایران بازی کرده است. من اولین بازی ملی ام را کنار او انجام دادم و از نظر من بهترین گزینه برای پرسپولیس بود. باید اجازه دهیم کارش را انجام دهد و از پرسپولیسی ها هم می خواهم به او کمک کنند.