به گزارش ملت ایران به نقل ازایسنا - امیدوار رضایی در حاشیه برنامه افتتاح دفتر شورای عالی راهبردی در فوتبال در جمع خبرنگاران درباره ی وضعیت کادر فنی و بازیکنان فصل آینده ی تیم فوتبال استقلال گفت: مدیریت و سرمربی تیم دغدغه ها و نظراتی دارند و نیز خواسته هایی برای تیم فصل آینده که قرار است در جلسه ای با حضور وزیر ورزش و جوانان آنها را مطرح کنیم که اگر ایشان قبول کرد برنامه ها ادامه یابد.

وی افزود: فتح الله زاده تقاضا کرده که به باشگاه کمک شود حالا از وزارتخانه یا سایر دستگاه های مرتبط. اما تا وقتی جلسه نگذاریم معلوم نیست چقدر از خواسته های آنها می تواند عملی شود. اگر وزیر ورزش قبول نکند باید یک جور دیگری با آنها صحبت کنیم و البته راه حل هایی برای اداره باشگاه بدون آن که پولی از وزارت ورزش بگیریم داریم که در گرو اختیار دادن وزارت ورزش و جوانان است.

رضایی در واکنش به این که رقبای شما از جمله سپاهان کارش را از مدت ها پیش آغاز کرده و پرسپولیس هم تمریناتش را شروع کرده و فکر نمی کنید شما چند روز عقب هستید؟ گفت: فصل گذشته هم تقریبا همین وضعیت وجود داشت اما تیم ما توانست قهرمان لیگ شود. من پیش بینی خوبی دارام و اوضاع استقلال را نگران ننده نمی بینم. ما در گذشته ثابت کردیم که در سختی ها چطور می توانیم خودمان را بالا بکشیم. بنده به احترام فدراسیون فوتبال به این جلسه آمده ام و از فدراسیون می خواهم نقش نظارتی خود را بیشتر اعمال کند تا قراردادهای زیرمیزی، بازیکن دزدی و اقدام به تهییج و ترغیب بازیکنان که همه یک کار غیرفرهنگی و غیرحرفه ای است از بین برود. امیداورم فدراسیون و کمیته انضباطی طبق آن چه که قبلا تصمیم گرفته است به اجرای درست تصمیماتشان پایبند باشند و به آنها عمل کنند.

وی افزود: در اروپا فدراسیون ها سالانه چندین مرتبه بر ریز عملکرد باشگاه های بزرگ نظارت می کنند. معتقدم اگر شرایط برای تیم ها مساوی باشد آن وقت می توانید ببینید که استقلال چه تیم خوب و موفقی است.

امیدوار رضایی در واکنش به این که آیا فتح الله زاده از نظر شما در باشگاه ماندنی است و اگر تغییراتی در مدیریت باشگاه اعمال شود یعنی نظر مستقیم وزیر ورزش و جوانان بوده، گفت: باشگاه اداری نیست و باشگاه را باید در قالب حرفه ای دید. ما باید به سمت حرفه ای شدن حرکت کنیم. همه ی اختیارات کافی برای تصمیم گیری به هیات مدیره سپرده شده و نظر ما این است که فتح الله زاده در تیم بماند. البته دغدغه مدیریت، هیات مدیره و سرمربی هم این است که استخوان بندی تیم حفظ شود. اگر به ما اختیار کافی بدهند تلاش می کنیم باشگاه را به جلو برده و از هر راه ممکن اعتبارات لازم را تامین کنیم.

این عضو هیات مدیره باشگاه استقلال درباره ی وضعیت جواد نکونام و سید مهدی رحمتی و این که آیا با آنها مذاکره کرده است، گفت: با نکونام صحبتی نکردم اما با رحمتی صحبت کردم و او در استقلال می ماند. بالاخره یک سری از بازیکنان ناراحت بودند و شما یک نفر را پیدا کنید که ناراحت نباشد و دغدغه نداشته باشد.

وی در واکنش به این که برخی بازیکنان مدعی شده اند باشگاه در قبال آنها تبعیض قائل شده و به بعضی ۱۰ درصد و به عده ای بیشتر داده و آنها که بیشتر گرفته اند الان سکوت کرده اند، خاطرنشان کرد: اینها به مدیریت باشگاه برمی گردد و ایشان باید پاسخگوی این مسائل باشد. طبیعی است که تعدادی از بازیکنان در مواجهه با چنین شرایطی که مشکلات زیادی داشتیم ناراحت باشند. بالاخره یکی از درخواست ها این است که برای ماندن آنها در استقلال باید مطالبات گذشته پرداخت شود. البته آنها هم نگاه مثبتی دارند و به باشگاهشان عشق ورزیده و همواره همراه استقلال بوده اند.

رضایی در واکنش به این که گفته می شود حساب های مالی استقلال شفاف نیست و این باشگاه بدهی زیادی دارد، گفت: حسابرس باشگاه توسط مجمع باشگاه انتخاب می شود و این حسابرس در حال حاضر مشغول حسابرسی وضعیت مالی باشگاه است. کارش هنوز تمام نشده اما به زودی تمام می شود و گزارش آن را در جلسه با وزیر ارایه می کنیم. استقلال باید مطالباتش را بدهد. از ۱۰ سال پیش بدهی انباشته داشتیم اما با این حال انگیزه های حضور در استقلال بالاست.

این عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این که بددهی هایتان به طور دقیق چقدر است، گفت: حدود ۱۸ میلیارد تومان بدهی میلیاردی و ۶ میلیارد بدهی ارزی داریم که با نوسان قیمت ارز میزان آن تغییر می کند.

وی در واکنش به این که کمیته انضباطی فدراسیون گفته باشگاه های بدهکار تا وقتی که تکلیف بدهی هایشان را روشن نکنند نمی توانند قرارداد ببندند، گفت: این هم یکی از قوانین فدراسیون است که ما از آنها می خواهیم روی تمامی قوانین و مصوباتشان بایستند و آنها را اعمال کنند. مطالبات ما هم باید پرداخت شود.

رضایی درباره جلسه با عباسی خاطرنشان کرد: مدیریت در این باره در حال جمعن بندی است و به زودی برای زمان جلسه با عباسی با هماهنگی خود وزیر برنامه ریزی می کنیم.